Jānis Ozols īpašu lepnumu par savu vārdu izjūt ārzemēs

0 komentāri

”Mans vārds ir kolosāls,” pārliecināts diriģents Jānis Ozols, kurš īpašu lepnumu par savu vārdu izjūt, citu valstu pārstāvjiem skaidrojot, ka Jānis ir īstākais un tradicionālākais latviešu vārds.

Lai gan kora vadīšanas profesija iet roku rokā ar lustīgu Jāņu svinēšanu, Jānis Ozols savā vārda dienā nav strādājis ne reizi. ”Es tā esmu saplānojis. Arī tad, kad bija Cosmos laiki – mēs tur bijām trīs Jāņi – tā bija svēta diena,” atzīst diriģents.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kompānija, ar kuru līgo Jānis Ozols, dziesmai atvēl lielu vietu. ”Tas, ka man ir tāds vārds un uzvārds – Jānis Ozols, un tas, ka Jāņu simbols ir ozolu vainags, protams, man uzliek papildu pienākumu būt kārtīgam Jāņu svinētājam,” teic Jānis.

Lepnumu par savu vārdu Jānis Ozols īpaši izjūt, viesojoties ārzemēs un skaidrojot citu valstu pārstāvjiem, ka Jānis ir īstākais un tradicionālākais latviešu vārds. ”Man liekas, ka mans vārds ir kolosāls, un latviešiem vajadzētu to vārdu dot. Vienu brīdi bija ļoti daudz Jāņu – apmēram manā vecumā. Bet tagad viņi iet galīgi mazumā. Man liekas, ka Jānis ir ļoti labs vārds,” akcentē Jānis Ozols.

Līdz šim gan nevienus Jāņus nav sanācis rīkot pašam. Bet, tā kā tagad ģimenē ir divi šā vārda nesēji, Jānis Ozols sapratis, ka situāciju jālabo. ”Šogad mēs brauksim līgot riktīgi latviski – tautastērpos, ar siera siešanu, alus taisīšanu un visām parašām. Tā būs laba skola. Tad varbūt nākamgad pat būs jāsaņemas un jāuztaisa pašiem savi Jāņi,” teic Jānis Ozols.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas