Izsolīs Napoleona un Žozefīnes laulību līgumu

0 komentāri

Pat vēstures spilgtākie mīlnieki nedrīkst zaudēt galvu, ja runa ir par precēšanos. To lieku reizi apliecina Francijas imperatora Napoleona Bonaparta un viņa dzīvesbiedres Žozefīnes laulību līgums, kas nonācis pārdošanā izsolē.

Šis dokuments, kas šomēnes nonāks pārdošanā Francijā vedina uz domām, ka topošā valsts pirmā lēdija bija reāliste, kas labi apzinājās iespējamās sekas, ko radītu šķiršanās, tāpēc centās šādai situācijai sagatavoties. Vispirms Žozefīne nenodrošināja pilnu sarakstu ar savu īpašumu, lai viņai būtu kāda rezerve, ja pienāktu šķiršanās brīdis. Pāris arī melojis par savu vecumu, lai izvairītos no skandāla, ko radītu fakts, ka viņa ir sešus gadus vecāka nekā viņš, jo īpaši ņemot vērā, ka laulībā tika gaidīts Napoleona troņmantinieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izsoļu nama pārstāvis skaidro, ka šis laulību līgums ir gandrīz anekdotisks – no malas tas izskatās pēc parasta laulību līguma, taču pie tuvākas apskates tas atklāj daudz faktu par iesaistītajām pusēm.

Laulību līgums parakstīts 1796. gada 8. martā un ir lieliskā stāvoklī. Kā vēlāk izrādījās, Žozefīnei bija taisnība, un viņas laulība ar Napoleonu ilga mazāk nekā 10 gadus. To anulēja pāvests pēc tam, kad pārim neizdevās radīt nevienu pēcnācēju.

Dokumenta pārdevēji laulību līgumu vērtē vismaz 80 līdz 100 tūkstošiem eiro apmērā, taču izsolē šīs summa var pieaugt. Pirms gada pāra saderināšanās gredzens tika pārdosts par 900 tūkstošiem eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas