Izlaiduma gada režisors: filmas peļņu sadalīsim brālīgi

0 komentāri

Andra Gaujas filmu Izlaiduma gads pirmo 18 dienu laikā noskatījies 21 000 skatītāju. Vai filmas panākumi ir likumsakarīgs mārketinga aktivitāšu rezultāts vai patīkams pārsteigums, jautājām filmas režisoram.

”Kā cilvēkam man tas ir ļoti patīkams pārsteigums. Man un kolēģiem iepriekš likās, ka esam nedaudz art house nišā, tagad sev par lielu, patīkamu pārsteigumu nākas secināt, ka tomēr esam pops,” atklāj filmas režisors, Izlaiduma gada panākumus Latvijā, salīdzinot ar pankroka leģendām Sex Pistols, kas pankroka ziedu laikos sanākuši kopā, lai izārdītos, bet rezultātā pārdod miljoniem plašu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Režisoraprāt, filmas panākumu atslēga ir filmas tēma, kvalitāte un mārketings, jo ”brīnumi tomēr nenotiek, un cilvēkiem, lai viņi nokļūtu līdz kinoteātrim, ir jāuzzina, ka ir tāda filma un tā ir redzama kinoteātrī”.

Filmas veidotāji jau sākotnēji izvirzīja, ka Izlaiduma gads ir mākslas filma ar dokumentālu garšu. ”Bieži vien jautājumu-atbilžu sesijās tieši šis tiek apspriests. Auditorija nodalās divās krasi pretējās nometnēs. Vieni saka: ”Nē, tā taču nav, tā nevar būt. Tas ir pārspīlēti.” Otra nometne mēdz paplūkties arī savā starpā. Tie ir tie, kas saka: ”Nē, tā ir. Mums tik dulli jaunieši ir.

Otrs ir jautājums par filmas vēstījumu, par filmas beigām, kas vienu otru ir sarūgtinājušas vai ka filmas beigas izraisa nemieru. Man gan jāsaka, ka tas ir bijis viens no mērķiem un uzdevumiem, lai filmas pēdējā aina tiešām iekustinātu mūs domāt un lai būtu nemiers,” skatītājus interesējošos jautājumus atklāj A. Gauja.

Patlaban Izlaiduma gada komanda gatavojas filmas pirmizrādei Vācijā, kur tā tiks izrādīta kino festivālā Connecting Cottbus, kas fokusējas uz Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionu. Viena no pievienotajām vērtībām, kas filmu iznes pasaulē, ir Austrumeiropas garša un cilvēkiem liekas eksotiska, forša un interesanta, norāda režisors.

Līdz šim filmu vidēji dienā ir noskatījies vairāk nekā 1 tūkstotis skatītāju. Jautāts, ko darīs ar nopelnīto naudu, A. Gauja atsmej, ka nav tā, ka ”visu naidu savācam mēs un kinoteātriem neko neatstājam.” Filmas ieņēmumi tiek sadalīti kinoteātriem, kā arī ir organizācijām, kas saņem starpnieku procentus. ”Tā kā peļņa noteikti būs, mēs to brālīgi dalīsim. Filma, kā zināms, tapa kā entuziastu darbs, aktieri, īpaši profesionālie, iesaistījās idejas vārdā. Mūsu solījums – ja notiks brīnums un filma kaut ko nopelnīs, tad padalīsimies ar to,” atklāj režisors.

Andra Gaujas filma Izlaiduma gads skatāma kinoteātros visā Latvijā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas