Ieva Brante: Man nav kauns par to, kāda es esmu bez kleitas!

4 komentāri
Ieva Brante: Man nav kauns par to, kāda es esmu bez kleitas!
Foto: Aleksandrs Sokolovs

Tev noteikti jāizlasa

Viņai ir divas augstākās izglītības un nepabeigta trešā. No ārpuses varbūt izskatās mazliet trausla, taču tā nemaz nav. Viņa smej: ne katra sieviete izvēlēsies profesiju, kur ikdienā jābrien pa dubļiem un jāviesojas prusaku apsēstās mājās. Tomēr, būdama vitāla darbā, viņa spēj būt sievišķīga mājās. Šīs nedēļas žurnāla Ieva izdevumā lasāma intervija ar raidījuma Degpunktā vadītāju Ievu Branti.

Televīzijā – jau no vidusskolas sola

“Manā dzīvē daudz ko noteikušas nejaušības, kurām vienkārši esmu ļāvusies,” stāsta Ieva. Viņa savus bakalaura grādus ieguvusi Ekonomikas un kultūras, kā arī Banku augstskolā, bet tagad iestājusies Turībā, lai iegūtu trešo. Žurnālistiku nekad nav studējusi, jo televīzijā strādā kopš vidusskolas. “Tā kā žurnālistikā sāku strādāt, vēl nebeigusi vidusskolu, man šķita – kāpēc studēt šajā jomā, ja es visu jau zinu!?” smej Brante, kura nenoliedz, ka no vienas puses šī pašapziņa ir stipri pārspīlēta, taču savu no otras – savu izvēli viņa nekad nav nožēlojusi. “Jo žurnālistam plašāks redzesloks, jo labāk.” Meitene ir bijusi arī žurnāla Kapitāls redaktore, kur viņai iegūtas zināšanas ekonomikā un biznesā ir ļoti noderējušas.

FOTO

Daudzšķautņainā nāve meitenes darbā

“Atceros gadījumu, kas notika pirms daudziem gadiem. Mājās bija vīrietis ar trīs vai četrus gadus vecu bērnu. Sievai pēc laiciņa bija jāpārnāk no darba, bet vīrietim piezvanīja draugi: viņi gaida turpat blakus krogā. Viņam tik ļoti gribējās iet, ka viņš bērnam pieteica, lai gaida mammu viens, viņa drīz pārnāks. Bet bērns uzvilka zābaciņus un, tā kā durvis bija aizslēgtas, aizgāja pretim mammai pa ceturtā stāva logu… Pie tādas nāves nevar pierast,” stāsta raidījuma Degpunktā vadītāja, kura gan atzīst, ka lielākoties pie nāves ir iespējams pierast.

Meitene no draugu puses esot daudz taujāta, vai viņa pati nēsājot līdzi gāzes baloniņu vai, piemēram, pistoli, taču Ieva atbild noraidoši: “Nē, nenēsāju! Jo tas ir jāprot likt lietā!” Viņa uzskata, ka no bīstamiem starpgadījumiem var izvairīties citādos viedos, piemēram, nestaigājot vienai pašai pa ielu nakts vidū.

Savā dzīvē vairākkārt fotografējusies kaila

Brante savā dzīvē ne vienu reizi vien stājusies fotoobjektīva priekša, turklāt arī visai nabadzīgi saģērbta. “Man tas bija vienkārši piedzīvojums,” atceras TV seja, kura fotografējusies gan žurnālam Klubs, gan arī pie skandalozā knipsētāja Aleksandra Sokolova. “Pašapziņu man tas nav ne cēlis, ne gremdējis, jo agrākie kompleksi un pārliecība ir palikuši.” Viņa atzīst, ka šāda veida pieredze ļāvusi iemācīties, kā tas ir – sadzīvot ar sabiedrības saasināto reakciju.

Vīrietim jāprot parūpēties par savu sievieti

“Viņam manā dzīvē jāienes stabilitāte, jo pati esmu diezgan haotiska,” atzīst žurnāliste, kura nenoliedz, ka ikdienas rūpes labprāt uzticētu vīrietim, neskatoties uz to, ka ar visu labi tiek galā arī pati. “Varbūt šis priekšstats par kārtību ģimenē man nācis no tēva, jo vecāku kopābūšanas modelī tas nebūtu iespējami, ka sieviete, piemēram, varētu maksāt par elektrību. Tas skan skarbi, bet, ja esmu ar kādu kopā, es pat negribu zināt, kas un cik daudz ir jāapmaksā. Tai brīdī, kad šie maksājumi lēnām tiek liktu uz mani, gluži fizioloģiskā līmenī man pret vīrieti kaut kas izslēzas – viņš mani vairs neinteresē ne seksuāli, ne emocionāli.” Šī sajūtām viņa ir radusi skaidrojumu – pasaulē daudz kas notiek zem jostas vietas. Kad sieviete dzemdē bērnu, viņa ir absolūti vāja, viņai ir vajadzīgs blakus spēcīgs vīrietis. “Mana pārliecība – tāds vīrietis, kas uzskatīs, ka rēķini jāmaksā uz pusēm, un kas būs gatavs samaksāt tikai par puskotleti, par savu sievieti neparūpēsies.”

Brante nenoliedz, ka viedokļi šajā jautājumā ir dažādi. “Ja man pārmet merkantilismu, gribu sacīt: nav taču attiecības jāveido ar mani, var tās veidot ar citādi domājošu sievieti!”

Pilnu interviju lasi žurnālā Ieva šīs nedēļas izdevumā!

4 komentāri

TOP komentāri

 • Rodis
  +1

  Rodis

  Perversas bildes. Kāpēc nav 18+? Vai bērniem šīs ir jāredz.

  20.08.2015 19:21

 • Imants Kore
  0

  Imants Kore

  Nu bet galīgi nav par ko kaunēties!

  20.08.2015 21:05

 • imants
  0

  imants

  Nav nekas ipas vareja but labak.

  20.08.2015 20:24

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas