Hipstokrātija: Beidzot taču jākāpj uz skatuves!

0 komentāri

Elektropopa duets Hipstokrātija līdz šim klausītājus sasniedzis caur ierakstiem. Gada dzimšanas dienā izdevuši otro dziesmu apkopojumu EP XII, Mārtiņš Strautiņš un Kristaps Zirnis gatavi pirmo reizi atrādīties ”dzīvajā”.

– Vēl nesen runājāt, ka Hipstokrātijai uzstāšanās koncertā ir rūpju pilns un sarežģīts notikums. Kas mudināja mainīt domas un gatavoties kāpšanai uz skatuves?

– Apkopojot tuvākos un tālākos nākotnes plānus, nolēmām, ka kāpšana uz skatuves ir neizbēgama. Par to spilgti liecināja gan pasākumu organizatoru interese par grupu, gan dueta dalībnieku iekšējā motivācija: beidzot taču jākāpj uz skatuves! Apzinājāmies tehniskās iespējas un prasības, līdz ar to pēdējos trīs mēnešus aktīvi gatavojamies dzīvajām performancēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
– Koncerts 5. decembrī klubā Nabaklab iecerēts kā unikāla uzstāšanās vai ir doma par regulārāku iesaistīšanos pašmāju koncertdzīvē?

– Šobrīd izskatās, ka duets Hipstokrātija ir enerģijas pilns uzsākt aktīvu koncertdzīvi, jo visu iepriekšējo gadu esam piedalījušies ieraksta procesā, izdodot divus studijas mazalbumus – Brīnumzeme, kas iznāca vasarā, un tikko klajā laidām XII. Nu esam nobrieduši aktīvai koncertdzīvei. Mūsu debijas uzstāšanās notiks radio Naba 12 gadu dzimšanas dienas svinību ietvaros 5. decembrī.

– Zinu, ka par īpašu notikumu uzskatāt iekļūšanu Dambja veidotajā un izdotajā Latvijas neatkarīgās mūzikas izlasē Odekolons. Ko jaunajām grupām iesakāt, lai tās iemantotu atpazīstamību?

– Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt, jo neuzskatām, ka paši būtu sasnieguši ievērojamu atpazīstamību. Galvenais, ko vēlamies ieteikt jaunajām pašmāju grupām, ir nebaidīties no izaicinājuma un par spīti grūtībām censties pirmos singlus ierakstīt pašu spēkiem. Mūsdienās tā nav problēma, un mājas studijas ietvaros ir iespēja radīt patiešām kvalitatīvus ierakstus.

– Kāds ir Hipstokrātijas vēstījums?

– Mūzikas pamatā ir eksperimentēšana, muzikālo robežu pārkāpšana un ignorēšana.

– Kā nonācāt pie grupas nosaukuma?

– Grupas nosaukums tika izvēlēts, atrodoties mūsu iecienītākā kluba telpās, radio Naba klubā Nabaklab. Nosaukumam nav meklējamas nekādas dziļākas saknes, gluži vienkārši tajā savienojām aktuālākos terminus – aristokrāts, hipokrāts, hipsters, hiphops, hipijs u. c.

– Pēdējā laikā pašmāju mūziķi saaktivizējušies kaverversiju ierakstīšanā. Ja jums būtu jāizvēlas kāda dziesma, ko kaverēt, kura tā būtu?

– Jau publiskojot pirmo preses relīzi, mēs pieminējām, ka debijas EP iekļausim kādu latviešu kaverversiju, diemžēl apstākļu sakritības dēļ to neizdevās īstenot. Bijām ieplānojuši izveidot savu versiju par Ingus Baušķenieka dziesmu Čības.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas