Goran Gora uzstāsies barikāžu atcerei veltītā koncertā Rīgas Domā

0 komentāri
Goran Gora uzstāsies barikāžu atcerei veltītā koncertā Rīgas Domā
Dzejnieks Knuts Skujenieks un mūziķis Goran Gora. Publicātes foto

20. janvārī viens no lielākajiem Barikāžu atcerei veltītajiem pasākumiem notiks Rīgas Domā – koncerts Klātbūtne, kurā skanēs mūziķa Goran Goras koncertprogramma Mosties, dzejnieka Knuta Skujenieka dzeja un video projekcijās atklāsies Barikāžu dalībnieku portreti, informē Rīgas Domē.

Koncertā skanēs viena no 30 000 barikāžu dalībnieka, dzīves pieredzes bagāta dzejnieka Knuta Skujenieka dzeja, kurā ietverts Mordovijas lēģeros dzejnieka izlolotais sapnis par Latvijas neatkarību. Skujenieka dzeja ir emocionāli piesātināta un intelektuāli spēcīga, ļaujot dzejas tēlos iedziļināties ar prātu un sirdi. Tas ir galvenais arguments, kāpēc Knuta Skujenieka dzejas rindas rosinājušas mūziķi Goran Goru rakstīt mūziku ar šī dzejnieka vārdiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Dzeja, kas skanēs koncertuzvedumā Rīgas Domā, atgādina par vērtībām, kas šodien mūsu ikdienā nereti palikušas ārpus mūsu tik steidzīgā un pārlieku pragmatiskā dzīves ritma. Knuta Skujenieka dzeja ir kā atgādinājums, barikādes dvēselei, kas pirmkārt katram jāizcīna pašam ar sevi”, raksturojot koncerta koncepciju, saka tā režisore Ilona Brūvere.

Kopā ar aktieriem Mārtiņu Vilsonu, Andri Buli, Egilu Melbārdi un Ģirtu Liuziniku koncertā izskanēs dzejas kompozīcija Barikāžu laika atcerei, kas tapusi sadarbībā ar video operatoru Gunti Lēmani, kurš veidojis vairāk nekā divsimt Barikāžu dalībnieku portretus ar ģimenēm, bērniem un mazbērniem. Šie stāsti koncerta laikā video projekcijās būs redzami Rīgas domā.

Koncerts Klātbūtne – dzeja, video projekcijas un Goran Goras mūzika, kas apbur un rosina meditācijai, aicinot apmeklētājus ieklausīties gan intelektuālā dzejā, gan piesātinātās skaņu kopās komponista precīzi definētajā ritma izjūtā un sajust klusuma burvību koncerta piano daļā, stāsta Rīgas Domes pārstāve Indra Vilde.

“Barikādes man nenozīmē laika nogriezni, es tolaik vēl biju bērns, Barikādes ir kā atgādinājums par tā laika notikumiem katram no mums par to, kas dzīvē svarīgs, kas padarīts un kas vēl darāms. Tas ir kā atskaites punkts apziņai par šodienas ideāliem, lietām, kas man svarīgas un jautājums par to, cik esam vienoti”, koncertprogrammu raksturo mūziķis Goran Gora.

Koncerta sākums plkst. 18.00, un ieeja tajā ir bez maksas.

Pasākumu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju un Rīgas Doma pārvaldi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas