Festivālā Zemlika notiks diskusija par veļu kultu un kapusvētkiem

0 komentāri

Nedēļas nogalē Durbē gaidāmā mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla Zemlika laikā notiks arī atvērtā diskusija Latviešu veļu kults un kapusvētki, informē festivāla organizatori.

Diskusiju vadīs folkloriste Janīna Kursīte-Pakule un mācītājs Gundars Ceipe, un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Abu aicināto diskusijas vadītāju akadēmiskās intereses savulaik ir krustojušās vai joprojām saskaras ar minēto tematiku. Proti, Ceipe savulaik pētījis kapusvētku fenomenu, studējot Lutera akadēmijā, bet Kursīte-Pakule jau ilgāku laiku gatavo publicēšanai apjomīgu pētījumu par šo tematiku, kā arī bijusi recenzente pavasarī izdotajai Vitas Zelčes un Lauras Uzules monogrāfijai Latviešu kapusvētki: Identitātes rituāls.

Durbē gaidāmajā diskusijā plānots aplūkot vairākus tematus – latviešu zemlikas jeb veļu laiku, tā vienojošos momentus un atšķirības no Helovīna un latviešu kapusvētku fenomenu.

Atvērtā diskusija notiks 25. oktobrī plkst. 14.30 Durbes muzejā.

Mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls Zemlika Latvijas mazākajā pilsētā Durbē norisināsies 24. un 25. oktobrī. Biļetes uz festivālu Zemlika nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas