Esplanādē izrādīs Ivara Selecka dokumentālo filmu “Šķērsiela”

0 komentāri

27. augustā plkst. 22:30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 pasākumu ciklā “Latvijas filmu vakari” būs iespēja noskatīties Ivara Selecka dokumentālo filmu “Šķērsiela” (1988).

Režisora un operatora Ivara Selecka dokumentālā filma “Šķērsiela” ir vēstījums par dzīvi un laiku kādā nelielā un ļoti savdabīgā Pārdaugavas ieliņā. Filma savulaik uzrunāja ne tikai Latvijas, bet arī visas pasaules publiku, saņēmot apbalvojumus dažādos pasaules festivālos, tai skaitā – Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu Felikss. Filma iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Radošais tandēms – Ivars Seleckis un scenārija autors Tālivaldis Margēvičs – par Rīgas nomales ieliņu uzņēmuši vēl divas filmas – “Jaunie laiki Šķērsielā” 1999.gadā un “Kapitālisms Šķērsielā” 2013.gadā.

Nākamtrešdien, 3.septembrī, “Latvijas filmu vakari” Esplanādē noslēgsies ar projekta Rīgas Kino pasākumu, kura ietvaros būs iespējams noskatīties gan bērnu un jauniešu veidotās īsfilmas, gan režisora Jāņa Norda filmu “Mammu, es tevi mīlu”.

Latvijas filmu vakarus organizē Nacionālais Kino centrs, sadarbībā ar Rīga2014 un Lattelecom, kas nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas