Elizabete II svin dzimšanas dienu, bet briti gaida “karalisko mazuli”

0 komentāri

Lielbritānijas karaliene Elizabete II šodien, 21. aprīlī, svin 89. šūpuļa svētkus, taču šim datumam ir vēl kāda nozīme.

Lielbritānijas karalienei, līdzīgi kā vairākiem citiem britu monarhiem, ir divas dzimšanas dienas – īstā un oficiālā. Oficiālā diena ar vērienīgiem pasākumiem visā Lielbritānijā tiks svinēta 14. jūnijā.

Elizabetes II kronēšana notika 1953. gada 2. jūnijā. 2002. gadā karaliene svinēja 50. valdīšanas gadadienu.

Karalienes Elizabetes aizraušanās ir zirgi un suņi, īpaši jāizceļ Velsas korgijs pembroks. Viņai pieder arī sporta baloži, kas piedalās baložu sacīkstēs.

Karalienes politiskā vara ir visai simboliska. Lai gan viņai ir dotas pilnvaras premjerministra un ministru nominēšanai, par premjeru kļūst vēlēšanās uzvarējušais partijas vadītājs, savukārt ministrus ieceļ premjers. Karaliene vairāk pilda reprezentatīvās funkcijas, pārstāvot Apvienoto Karalisti un tās aizjūras domīnijas ārzemēs dažādās pieņemšanās, vēsta interneta enciklopēdija Vikipēdija.

21. aprīlis Lielbritānijā ir zīmīgs arī ar to, ka pēc bukmeikeru prognozēm, iespējams, tieši šodien pasaulē nāks Kembridžas hercogienes Keitas un hercoga Viljama otrais mazulis.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas