Ekskluzīvi izrādīs atzinību guvušo filmu “Toms fermā”

0 komentāri

Tikai vienu nedēļu – no 17. līdz 23. oktobrim – kinoteātrī “Kino Citadele”, piecos īpašos seansos varēs noskatīties strauji uzlecošās kanādiešu režijas zvaigznes Ksavjē Dolana (Xavier Dolan) starptautisku atzinību ieguvušo trilleri “Toms fermā” (“Tom at the Farm”).

Filmu būs iespējams noskatīties, gatavojoties kinofestivālam “Spektrs”, kas norisināsies no 7. līdz 9. novembrim.

Toms fermā ir viens no tiem neatkarīgā kino jeb indie žanram piederošiem veikumiem, kas līdz Latvijas kinoteātru ekrāniem nonāk tikai retos gadījumos, parasti no filmu izrādīšanas atsakoties nelielo ienākumu dēļ. Taču kinofestivāla “Spektrs” rīkotāji uzskata, ka arī šīm filmām ir savs skatītāju loks, kuri labprāt uz lielā ekrāna redzētu neparastus un unikālus kinodarbus.

Kā norāda kinoprojekta un kinofestivāla “Spektrs” veidotāji, jauno kanādiešu režisoru Ksavjē Dolanu vienlīdz bieži dēvē gan par brīnumbērnu, gan par briesmu bērnu (enfant terrible). Lai kā arī nebūtu, apzīmējums ”bērns” savā ziņā šeit iederas – Dolanam ir tikai 25 gadi, kas režisoram tāds nieks vien ir. Taču Dolana veikumus par bērnišķīgiem nosaukt nevarētu, un psiholoģiskais trilleris ar amerikāņu kino garšu Toms fermā sola gan intrigas, gan spriedzi, gan provokācijas.

Filmas “Toms fermā” īpašos seansus iesaka arī Rīgas Starptautiskais kinofestivāls, kas jau decembrī uz Rīgu vedīs jaunāko režisora Ksavjē Dolana veikumu “Māmiņa” (“Mommy”). Filma ieguvusi Kannu kinofestivāla žūrijas balvu un turpina plūkt laurus iespaidīgākajos pasaules filmu festivālos.

Vairāk par kinofestivālu “Spektrs” skaties kinospektrs.lv un facebook.com/kinospektrs!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas