Eiropas Ziemassvētki piedāvās latviešu komponistu pirmatskaņojumus

0 komentāri

Sākusies biļešu tirdzniecība uz festivālu Eiropas Ziemassvētki, kas notiks no 6. līdz 30. decembrim aicinās klausītājus uz koncertiem Rīgas koncertzālēs un baznīcās.

Koncertos klausītāji varēs izbaudīt svētku noskaņu gan tradicionālajās Ziemassvētku skaņās, gan mūsdienu komponistu skaņdarbos līdz pat priecīgajiem džeza ritmiem, kā arī novērtēt vairāku latviešu komponistu pirmatskaņojumus, stāsta VSIA Latvijas Koncerti pārstāve Rinta Bružēvica. Vairāki festivāla koncerti norisināsies Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros.

Festivālā klausītājus gaida tikšanās ar izciliem latviešu mūziķiem – dziedātājiem Egilu Siliņu, Lieni Kinču, Ingu Šļubovsku, Ievu Paršu, Sergeju Jēgeru, Elīnu Šimku; koncertos spēlēs kamerorķestris Sinfonietta Rīga, baroka orķestris Collegium Musicum Riga; klavieru kvartets RIX ; dzirdēsim Valsts Akadēmisko kori Latvija, Latvijas Radio kori u.c.

Festivālu atklās Sinfonietta Rīga ar latviešu komponistu jaundarbu vainagu, kuru veidojuši Rihards Dubra, Selga Mence, Valts Pūce, Andris Sējāns, Raimonds Tiguls, kā arī jaunās paaudzes spilgtie talanti Jēkabs Jančevskis un Laima Jansone.

Rīgas Domā uzstāsies ērģelniece Iveta Apkalna, kurai pievienosies soprāns Liene Kinča un trompetists, kurš uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs – Reinholds Frīdrihs. Koncertos mūs priecēs Londonā dzīvojošais pianists Reinis Zariņš. Pārsteigumu sola Raimonds Petrauskis ar jaundarbu Latvijas Radio korim koncertā Vīzijas piesniegušam vakaram. Vokālā grupa Framest piedāvā aizraujošu koncertu visai ģimenei – Ziemīši. Izskanēs lielformu darbi – Fēliksa Mendelszona romantiskā pērle – oratorija Elija izcilā igauņu maestro Olari Eltsa vadībā un Johana Sebastiana Baha Ziemassvētku oratorija Mārtiņa Klišāna lasījumā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas