Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās filmas šogad paziņos Rīgā

0 komentāri

Otrdien, 16. septembrī, plkst.11 kinoteātra “Splendid Palace” Velvju zālē norisināsies preses konference, kurā tiks nosauktas Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās filmas.

Kā informē nodibinājuma ”Rīga 2014” pārstāvis Mārtiņš Drēģeris, preses konferencē piedalīsies Eiropas Kinoakadēmijas balvas valdes priekšsēdētāja, pasaulslavenā poļu kinorežisore Agneška Holanda (Agnieszka Holland), Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktore Mariana Doringa (Marion Döring) un nodibinājuma ”Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, informējot par 13. decembrī gaidāmo Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumu – 27. Eiropas Kinoakadēmijas programmu un balvas pasniegšanas ceremoniju, kas notiks Rīgā.

Preses konferences laikā tiks paziņotas arī tās filmas (vairāk nekā 40), kas šogad var pretendēt Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.

Šobrīd ikviens pasaulē var balsot par iecienītāko no Eiropas filmām, piedaloties skatītāju simpātijas noteikšanā un laimēt divus ielūgums uz Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgā. Eiropas Kinoakadēmijas Skatītāju simpātijas balvai ir izvirzītas sekojošas filmas: ”Skaistule un briesmonis” (”Beauty and the Beast”, režisors: Kristofs Gans, Francija), ”Ida” (”Ida”, režisors: Pāvels Pavļikovskis, Dānija, Polija), ”Nimfomāne” (”Nymphomaniac”, režisors un scenārija autors: Lars fon Trīrs, Dānija), ”Filomena” (”Philomena”, režisors: Stefans Frīrs, Lielbritānija), ”Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” (”The 100-year old man who climbed out of the window and disappeared”, režisors: Fēliks Harngrēns, Zviedrija) un ”Divas dienas un viena nakts” (”Two days, one night” ,režijas, scenārija autori un producenti: Žans Pjērs Dardēns un Liks Dardēns; Beļģija, Francija, Itālija). Par skatītāju simpātiju balvu līdz 31.oktobrim var balstot: http://europeanfilmawards.eu/en_EN/peopleschoiceaward/vote.

Jau vēstījām, ka 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, un tas ir rosinājis Latvijas kino profesionāļus iespējami daudzveidīgi prezentēt Latvijas kino starptautiskajā vidē. Decembrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Rīgas SKF) ietvaros notiks Latvijas Nacionālais filmu festivāls ”Lielais Kristaps 2014”, tiks rādīta Eiropas Kino akadēmijas balvai nominēto filmu programma un retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Rīgas SKF sarūpētas filmu programmas un īpaši scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – lekcijas un radošās darbnīcas pasaules klases kino nozares pārstāvju vadībā. Gada nogalē Rīgā pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi, lai ar Latvijas kino industrijas pārstāvjiem veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos. Savukārt, kinoteātris ”Splendid Palace” uz labākajām Eiropas filmām un kino notikumiem skatītājus aicinās jau visu rudens sezonu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas