Džeza saksofonists Toms Rudzinskis izdod pirmo albumu

0 komentāri

Dienas gaismu ieraudzījis godalgotā latviešu džeza saksofonista un komponista Toma Rudzinska kvarteta pirmais albums Abra, informē mūziķu pārstāvis Valters Mucenieks.

Toms Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi. Viens no Latvijas inovatīvākajiem džeza saksofonistiem un nozīmīgu konkursu laureāts, ieguvis Grand Prix Dutch Jazz, Burghausen Jazz Competition, Keep an Eye konkursos un 2012. gadā izvēlēts par starptautiski atpazīstamās Amsterdamas koncerzāles Bimhuis džeza vēstnieku.

Albums Abra, ietērpts izteiksmīgos un klausītājiem saprotamos ritmos, ir drosmīgs klasiskās džeza tradīcijas un avangarda sakausējums. Meistarīga improvizācija kā starptautiskā mūziķu sastāva stūrakmens un latviski skanošais nosaukums lieliski atspoguļo albumu – tam piemīt pasaules elpa, kas ieved klausītāju jaunā skaņas pieredzē.

Toma Rudzinska kvartets dibināts 2011. gadā, un tajā apbienojušies četri draugi – izpildītāji un komponisti, Amsterdamas un Dānijas mūzikas konservatorijas absolventi – Tos Rudzinskis (saksofons un kompozīcijas), Dominiks Dž. Māršals (Dominic J.Marshall, Anglija, taustiņinstrumenti), Pats Klīvers (Pat Cleaver, Francija, bass) un latviešu bundzinieks Ivars Arutjunjans. Albuma Abra ierakstā kvartetam pievienojušies arī viesmākslinieki no Polijas, Austrijas, Spānijas, Vācijas, Rumānijas un Nīderlandes.

Tuvākā iespēja dzirdēt Tomu Rudzinski džeza sesijā – ceturtdien, 18. decembrī, plkst. 20:00 Teātra bārā, piedaloties izcilajam amerikāņu džeza kontrabasistam, Fulbraita stipendiātam Linnam Sītonam (Lynn Seaton).

Toma Rudzinska oficiālā mājaslapa: tomsrudzinskis.com, informāciju meklējiet arī facebook.com/TomsRudzinskisMusic

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas