Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends tiksies projektā Mare Balticum

0 komentāri

28. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā pirmatskaņojumu piedzīvos unikāla koncertprogramma Mare Balticum ar Latvijas Radio bigbenda un austrāliešu multiinstrumentālista Džeimsa Morisona piedalīšanos.

Programmu veido 12 unikāli skaņdarbi, kuru komponists un aranžētājs ir džeza guru un trompetes virtuozs Džeimss Morisons (James Morrison). Darbi tapuši, iespaidojoties no latviešu tautasdziesmām un folkloras, kā arī veltīti tēmām par Baltijas jūru.

Morisons Latvijā iepriekšējo reizi viesojās 2005. gadā festivāla Rīgas Ritmi ietvaros. Daudzi viņa uzstāšanos atceras ar sajūsmu, īpaši – jam session klubā Artelis – gandrīz teātris ar džeza ērģelnieka Džoja de Frančesko (Joey DeFrancesco) piedalīšanos.

Latvijas Radio bigbenda diriģents un saksofonists Kārlis Vanags atceras laiku, kad strādāja kopā ar Džeimsu Morisonu 2005. gadā un nenoliedz, ka tā bijusi neatkārtojama pieredze. Morisons, kā jau multiinstrumentālists, var jebkurā laikā norādīt uz kādas no instrumentu grupu izpildījuma neprecizitātēm un sniegt šo partiju paraugdemonstrējumus bez jebkādas aizķeršanās.

Džeimss Morisons pārvalda visdažādākos instrumentus – trombonu, flīgelhornu, saksofonu, klavieres un kontrabasu, tomēr vislabāk pazīstams kā džeza trompetists. Morisons uzstājies kopā ar Londonas simfonisko orķestri, kā arī īpašos koncertos Karalienei Elizabetei II, līdzās tam par nopelniem mūzikā apbalvots ar Austrālijas goda ordeni. 2013. gadā Morisons diriģējis pasaules lielāko orķestri 7224 dalībnieku sastāvā.

Projekts tapis sadarbībā ar Rīga 2014 un ir tās programmas notikums.

Biļetes pieejamas visās Biļešu serviss kasēs un internetā bilesuserviss.lv.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas