Dombura un Cilinskas dokumentālā filma 4. Maija Republika legāli skatāma internetā

3 komentāri

No šodienas, 27. marta, interneta video nomas platformā Vimeo legāli iespējams noskatīties Jāņa Dombura un Antras Cilinskas dokumentālo filmu 4. Maija Republika, informē Jura Podnieka studijas pārstāvji.

Filma 4. Maija Republika pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Filma vērtē neatkarības atjaunotāju vārdus un darbus, varas un naudas, elites un tautas attiecības, tiesiskumu un taisnīgumu. Tā aicina saprast atsevišķu cilvēku un visiem kopējo atbildību pret valsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Režisors Pēteris Krilovs uzskata, ka filma ir apjomīgākais pētījums par Latvijas jauno laiku vēsturi: ”Mani nepameta sajūta, ka ir redzēts kaut kas ļoti pamatīgs. Filmas reālisms un skarbums nedaudz šokē, lai arī es negaidīju, ka tas būs citādāk. Mēs ikdienas priekšstatos par Latvijas jauno laiku vēsturi nereti domājam varoņu un tautas kategorijās, uztveram to kā tādu pasaku. Nevajag tās pasakas uzturēt, jo tās tikai cilvēkiem aizmālē acis. Šī filma liek domāt par realitāti.”

Uz filmas pirmizrādi 2014. gada 11. novembrī tika aicināti arī 100 jaunievēlētās Saeimas deputāti. Ieradās tikai daži. Viens no tiem bija deputāts Artuss Kaimiņš, kurš filmu īpaši aicina noskatīties jauno paaudzi: ”4. Maija Republiku būtu jāredz katram Latvijas skolniekam un studentam. Filmu skatīties ir tiešām interesanti, spilgti izmantota animācija, mūsu politiskie ”varoņi” parādīti visā to spožumā. Epizode ar mūsu prezidentu Andri Bērziņu ir izcila. Šī ir jaudīga filma, un, lai to skatītos, ir nepieciešams veselais saprāts. Te ar popkorna paku un pozu ”Izklaidē mani!” nepietiks.”

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma akcentē, cik svarīgi ir nodrošināt Latvijas kino pieejamību: ”Mūsdienās internets arvien uzstājīgāk kļūst par būtisku filmu izplatīšanas kanālu, kas pārliecinoši nostājies līdzās kinoteātrim un TV. Apsveicami, ka arī Jura Podnieka studijā strādājošie filmu veidotāji apzinās to kā nozīmīgu kanālu Latvijas filmu izplatībā un ceļu, kā uzrunāt pēc iespējas plašāku skatītāju loku. Latvijā top interesantas, daudzveidīgas dokumentālās filmas, un internets ir tas kanāls, kas legālā un ērtā veidā ļauj šīm filmām sasniegt tos skatītājus, kas līdz kinoteātrim dažādu iemeslu dēļ nav aizgājuši. Priecājos, ka viena no filmām, kas nu pieejama internetā, ir 4. Maija Republika”.

Samaksājot 3,49 dolārus (aptuveni 3,20 eiro), filmu iespējams Vimeo iznomāt uz 72 stundām un skatīties jebkurā skatītājam ērtā laikā, izmantojot datoru, planšeti vai mobilo telefonu. Filmu var noskatīties vimeo.com/ondemand/4maijarepublika/123326159

Dokumentālā filma 4. Maija Republika veidota Jura Podnieka studijā.

3 komentāri

TOP komentāri

 • historia
  0

  historia

  Pilnmetrāžā filmu noskatīties nevar. Dombura reklāmas un filmas fragmenti. Kāpēc? Tāpēc ka Domburs pats ir no toreizējiem........ .

  16.04.2016 00:08

 • nomalis
  0

  nomalis

  Tomēr, ne jau tikai politiskā elite piedalījās visā, arī liela daļa no tautas tur līdzi darbojās. Īstenībā kadri ar grābekli nav pareizi. Ja arī tauta necenstos kādu gabalu no valsts sev pakampt, tad arī elitei neizdotos dzīve kā nierei taukos. Totālais tautas apolitiskums un pašlabuma iegūšanas centieni radīja nabadzīgas valsts statusu.

  24.08.2015 11:02

 • Māra
  0

  Māra

  Filmai ir nepareizs nosaukums. Precīzāk būtu 4. Maija republikas politiskā elite. Patreizējais nosaukums un saturs aizvaino to tautas daļu, kas visus šos gadus ir godīgi strādājusi savai Latvijai, nav mukusi uz ārzemēm un nav dzīvojusi no pabalstiem, lai arī cik grūti brīžiem ir gājis.

  22.08.2015 17:52

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas