Dokumentālo filmu konkursā Latvijas simtgadei iesniegti 34 projekti

0 komentāri

Nacionālais Kino centrs (NKC) uzsāk pilnmetrāžas dokumentālo filmu projektu atlasi, turpinot programmu Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Šodien noslēgusies projektu pieņemšana, Nacionālajā Kino centrā iesniegti 34 dokumentālo filmu projekti no 26 filmu studijām, informē NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Dokumentālo projektu attīstīšanas konkurss tiek organizēts, turpinot Latvijas Republikas simtgadei veltītu augstvērtīgu, žanriski daudzveidīgu un sabiedriski nozīmīgu filmu izveidi, ar mērķi aktualizēt Latvijas vēstures, valstiskuma un nacionālās identitātes tēmas, stiprinot visplašākajā auditorijā izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību. Programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei mērķu īstenošanai vairākās atlases kārtās līdz 2018. gadam iecerēts atbalstīt ne mazāk kā 12 nozīmīgas pilnmetrāžas filmas, tai skaitā piecas spēlfilmas (vēsturisku filmu, latviešu literatūras klasikas ekranizāciju, mūsdienu norisēs balstītu drāmu, filmu bērnu un filmu jauniešu auditorijai), vienu animācijas filmu un sešas dokumentālās filmas. 2014. gada nogalē tika organizēts pirmais programmas konkurss spēlfilmu un animācijas filmu projektu attīstīšanai, atbalstot kopumā 13 projektu filmu scenāriju rakstīšanu, vizuālo risinājumu izstrādi un demo materiālu izveidi.

Dokumentālo filmu projektu konkursā, kura pieteikumu pieņemšana noslēgusies šodien, 30. martā, pieejamais finansējums ir 120 000 eiro. Pēc ekspertu vērtējuma plānots atbalstīt desmit pilnmetrāžas dokumentālo filmu (ne mazāk par 65 minūtēm) projektu attīstīšanu, vienam konkursā atbalstāmajam projektam piešķirot ne vairāk kā 12 000 eiro, norāda K. Matīsa. Dokumentālo filmu projektu attīstīšana paredz sižetu izklāstu vai scenāriju rakstīšanu, vizuālo risinājumu un autoru vēstījumu izstrādi, kā arī 5 minūšu filmu demo materiāla izveidi, kas jāpabeidz līdz 2015. gada oktobra beigām, kad tiks izsludināta konkursa nākamā kārta.

Konkursā iesniegtos projektus vērtēs jau 2014. gadā izveidotā Latvijas simtgades filmu programmas ekspertu komisija, kurā darbojas sabiedrībā pazīstamas un izcilas personības ar bagātīgu pieredzi un plašu redzējumu – kinorežisors Jānis Streičs, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, komponiste Lolita Ritmane, kinozinātnieks Viktors Freibergs, Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa un citi. Dokumentālo filmu projektu konkursa pirmās kārtas rezultāti tiks izziņoti līdz aprīļa beigām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas