Divos koncertos aicina novērtēt jaunos kordiriģentus

0 komentāri

Nākamnedēļ, no 28. oktobra līdz 1. novembrim, Rīgā notiks Jāzepa Vītola 5. starptautiskais kordiriģentu konkurss, ko organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA). Diriģējot labākos Latvijas korus, konkursā talantu un spējas demonstrēs 21 jaunais kordiriģents no vienpadsmit valstīm, informē JVLMA pārstāve Baiba Freimane.

Divas pēdējās konkursa kārtas izskanēs koncertos 28. oktobrī un 1. novembrī, ļaujot ikvienam klausītājiem iepazīties un novērtēt jauno kordiriģentu sniegumu, vienlaikus baudot skaistākās koru dziesmas Latvijas labāko koru – Latvijas Radio kora, Valsts Akadēmiskā kora Latvija un kamerkora Ave Sol – sniegumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

28. oktobrī JVLMA Lielajā zālē astoņi pusfinālisti savu meistarību demonstrēs, stājoties pie Latvijas Radio kora un kamerkora Ave Sol diriģenta pults. Programmā Pētera Vaska kompozīcijas no cikla ”Klusās dziesmas” un dzejniekam Imantam Ziedonim veltītā cikla ”Mīlas dziesmas”, Rūdolfa Tobiasa, Sergeja Rahmaņinova, Galinas Grigorjevas u.c. izcilu komponistu kormūzika. Latviešu radīto kormūziku līdzās Pēterim Vaskam pārstāves Imanta Ramiņa un Andra Dzenīša koru dziesmas.

1. novembrī konkursa fināla koncertā tiks atzīmēta JVLMA Kordiriģēšanas katedras 70 gadu jubileja. Koncerta pirmajā daļā četri kordiriģentu konkursa līderi diriģēs īpaši izvēlētu kormūzikas izlasi ar Pētera Barisona, Johanesa Brāmsa, Džuzepes Verdi un Riharda Dubras skaņdarbiem. Koncerta otrajā daļā, svinīgi atzīmējot JVLMA Kordiriģēšanas katedras 70 gadu jubileju, uz skatuves kāps leģendārie maestro Gido Kokars un Edgars Račevskis, kā arī spoža plejāde Kordiriģēšanas katedras absolventu – Māris Sirmais, Romāns Vanags, Aira Birziņa, Andris Veismanis u. c. Dziedās grandiozais JVLMA absolventu koris, izpildot virkni klausītāju iemīļotu kora dziesmu. Koncertu noslēgs Jāzepa Vītola Gaismas pils.

Biļetes uz abiem koncertiem iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs. Papildu informācija par konkursu: vitolakonkurss.lv.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas