Divas jaunas latviešu spēlfilmas piedzīvo pirmizrādes nozīmīgos kinofestivālos

0 komentāri

Pasaules pirmizrādes nozīmīgos starptautiskos kinofestivālos tuvākajās dienās piedzīvos divas jaunas latviešu spēlfilmas. Jau šodien Monreālas kinofestivālā Kanādā pasaules pirmizrādi piedzīvos dokumentālo filmu režisora Andra Gaujas debijas spēlfilma ”Izlaiduma gads”.

Gaujas filma ar starptautisko nosaukumu “The Lesson” un vēl citas 17 spēlfilmas sacentīsies nominācijā ”debijas filma”.

”Ir sava virtuve, kā filma starp daudzajiem simtiem un tūkstošiem filmu var tikt līdz skatītājiem un festivāliem, tāpēc ļoti būtiski pretendēt uz t.s. ”A” klases festivāliem vai nozīmīgajiem festivāliem, kas ļoti bieži paver durvis pēc tam citiem festivāliem un citām izplatīšanas iespējām, un Monreālas festivāls kā A klases festivāls ir viens no tiem, ar kuru ļoti labi būtu sākt,” uzsver Gauja.

Bez profesionāliem aktieriem filmas uzņemšanā piedalījās arī aktiermākslu neapguvuši jaunieši bez filmēšanās pieredzes.

”Iespējams, to novērtē viens otrs festivāls, to, kā būdami dokumentālisti, mēs cīnāmies, lai filmā nebūtu samākslotības un liekas teatralitātes, lai spētu noticēt un gūt kā īstenības garšu. Par to mēs ļoti iestājāmies, šo filmu veidojot,” stāsta filmas ”Izlaiduma gads” režisors.

Paralēli Andra Gaujas filmai pirmizrādi ārpus dzimtenes kino pasaulē nozīmīgajā Toronto festivālā piedzīvos Jura Kursieša filma ”Modris”. Pašmāju kinoteātros abas filmas būs skatāmas oktobrī.

Pēdējos divos gados latviešu kino ir sācies uzrāviens, kuru ir ”nodrošinājusi” latviešu jaunā režisoru paaudze, kas Latvijas kino industrijā ienāk diezgan pārliecinoši, spriež kino eksperti. Tas aizsākās jau pērn, kad Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā izskanēja Jāņa Norda filma ”Mammu, es tevi mīlu”, kura ir saņēmusi teju 30 balvas starptautiskajā arēnā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas