Dita Rietuma: Balvu pasniegšana ir fons starptautisku kino projektu īstenošanai

0 komentāri

Nedēļas nogalē Rīgā gaidāms viens no būtiskākajiem Eiropas šā gada kultūras notikumiem – tiks sadalītas Eiropas Kinoakadēmijas balvas, kas pielīdzināmas Amerikas Oskariem.

Tas nenotiek vienmēr, bet Eiropas kultūras galvaspilsēta var kļūt par vietu, kur Eiropas Kinoakadēmijas nolemj rīkot savu nozīmīgāko pasākumu – balvu pasniegšanas ceremoniju. Apskatot Rīgu, rīkotāju izvēle apstājās pie Latvijas Nacionālās operas.

Galvenais akcents un notikums, protams, ir pati balvu pasniegšanas ceremonija. Taču vienlaikus mērķis ir skatīties uz jaunām vietām, kuras izmantot atsevišķu epizožu vai filmu uzņemšanai, akcentē Eiropas Kinoakadēmijas pārstāvji.

Tam piekrīt arī Nacionālā kino centra vadītāja, Eiropas Kinoakadēmijas biedre Dita Rietuma, norādot, ka balvu pasniegšanas ir fons, kad vienuviet tiekas producenti, režisori, kritiķi un labvēlīgas apstākļu sakritības gadījumā kādu projektu var realizēt Rīgā.

Dita Rietuma

”Daudzi kino industrijas pārstāvji sapratīs, ka šeit nav baltais vai pelēkais plankums, šeit ir vitāla, radoša vide, attīstīta kino industrija un iespējas veidot kopprojektus.”

Rīgā labākajiem nozares profesionāļiem balvas tiks pasniegtas 27. reizi 21 kategorijā.

”Šajā programmā satiksies Kannu, Venēcijas, Berlīnes un vēl daudzu citu mazāk zināmu festivālu izcilākās filmas, kuras vēlreiz tiks izsijātas,” akcentē kinokritiķe, Eiropas Kinoakadēmijas biedre Daira Āboliņa.

Atšķirībā no Amerikas Kinoakadēmijas, Eiropā daļa balvu saņēmēju jau ir zināmu, taču intriga saglabāta galvenajās septiņās kategorijās, tostarp, kas tiks atzīta par gada labāko filmu.

Vairāk skaties videosižetā!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas