Dāvja Sīmaņa Escaping Riga izrādīs prestižos Eiropas filmu festivālos

0 komentāri

Režisora Dāvja Sīmaņa filma Escaping Riga iekļauta pasaules lielākajā starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā un Kopenhāgenas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla CPH:DOX programmā.

Abi festivāli ir ne tikai Eiropas, bet arī pasaules mēroga notikumi, kuru programma tiek atlasīta no vairāk nekā 2000 iesūtītajām pēdējā gada labākajām filmām, skaidro filmu studijas Mistrus Media producente Madara Kalniņa.

Režisora Dāvja Sīmaņa filma Escaping Riga ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu un filosofu Jesaju Berlinu, kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20. gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par izcilāko savas paaudzes kinorežisoru totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs par izcilāko savas paaudzes domātāju liberālajā Lielbritānijā.

Starptautiskais Amsterdamas dokumentālo filmu festivāls IDFA, kura oficiālajā programmā Panorama iekļauta Dāvja Sīmaņa filma, notiks no 19. līdz 30. novembrim. Amsterdamas starptautisko dokumentālo filmu festivāls IDFA ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem starptautiskās kino nozares notikumiem. Festivālā kopš 1988. gada tiek izrādītas labākās radošās dokumentālās filmas no visas pasaules. IDFA oficiālajai programmai tiek atlasītas stilistiski interesantas, sociāli aktuālas un emocionāli uzrunājošas autorfilmas, kam piemīt augsta kvalitāte gan formas, gan satura ziņā. Filma Escaping Riga iekļauta programmā Panorama, kuru veido filmas no visas pasaules, kas ir provocējošas formas un tēmu izvēlē.

Kopenhāgenas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls CPH:DOX notiek katru gadu kopš 2003. gada, un tas ir izaudzis par vienu no lielākajiem Eiropas dokumentālā kino festivāliem – programmā ir gandrīz 200 dokumentālās filmas. Festivāls ieguvis starptautisku ievērību un jau no paša sākuma par savu galveno prioritāti CPH:DOX izvēlējies transdisciplināru pieeju, kur attiecībām starp kino un laikmetīgo mākslu ir svarīga vieta festivāla konceptā. Kopenhāgenas festivālā Escaping Riga pasaules pirmizrādes seansi notiks 9. un 14. novembrī.

“Esam gandarīti, ka Dāvja Sīmaņa filma Escaping Riga savu pasaules skatītāju sasniegs tieši šajos festivālos, kas ir izcils katra dokumentālo filmu veidotāja darba novērtējums. Mēs esam noslēguši arī līgumu ar vienu no Eiropā vadošajām dokumentālo un spēlfilmu filmu izplatīšanas kompānijām Taskovski Films no Lielbritānijas, kas filmu Escaping Riga piedāvās citiem pasaules festivāliem un ārvalstu televīzijām, kuras interesi par filmu bija izrādījušas jau pirms Amsterdamas un Kopenhāgenas,” stāsta filmu studijas Mistrus Media producente Inese Boka-Grūbe.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas