Ciklā “Dzelzceļš un kino” demonstrēs filmu “No Krievijas ar mīlestību”

0 komentāri
Ciklā “Dzelzceļš un kino” demonstrēs filmu “No Krievijas ar mīlestību”
Publicitātes foto

Tev noteikti jāizlasa

Šovakar ciklā “Dzelzceļš un kino” plkst. 21:30 Rīgas Doma dārzā ar kino lektoriju “Vilciens kā metafora kinematogrāfā” uzstāsies lektors Dāvis Sīmanis, kā arī tiks demonstrēta Terensa Janga 1963.gadā tapusī filma “No Krievijas ar mīlestību” (“From Russia with Love”) no Džeimsa Bonda filmu cikla.

“Jau toreiz, pašā sākumā, kinematogrāfs izvēlējās vilcienu kā atnākošās un aizejošās dzīves metaforu. Lokomotīve aiz sevis velk vagonus – dzīves fragmentus, sadalītus atsevišķo logu kadros. Tā ir noslēgta vide, jo īpaši klaustrofobiska un bīstama vieta, kā radīta spiegu un trilleru filmām. Kā izrādījās, noderīga arī stāstiem par “mobilo aģentu” Džeimsu Bondu, kura pārvietošanās līdzekļu starpā ir gan Austrumu ekspresis, gan TGV Francijā, gan kalnu bānītis uz Cūgšpici un daudzi citi vilcieni. Šo garām skrienošo mehānisko “lenšu” logu rāmīšos šoreiz ir novērojama mazliet savādāka dzīve, ļaunu sieviešu pavedināšana, spiegošana caur avīzē izurbtiem caurumiņiem, pakaļdzīšanās un veikli kautiņi, pat slepkavība kupejas divstāvu gultā. Galvenais, lai viss tikai karalienes un impērijas labā!” vēsta pasākuma rīkotāji. Kino lektorija apmeklējums Rīgas Doma dārzā ir bez maksas. Lektoriju ciklu “Dzelzceļš un kino” savā 95.gadadienā piedāvā VAS “Latvijas Dzelzceļš”. Četrās augustra trešdienās kino cienītājiem tiek dota iespēja iepazīties ar pasaulslavenu kino lielmeistaru darbiem, kuros ļoti nozīmīga loma ir dzelzceļa galvenajam varonim – vilcienam. Noslēdzošais pasākums ciklā gaidāms 28.augustā, kad kinolektorijā “Uzmanību, galvenajā lomā: vilciens” uzstāsies Jānis Putniņš un tiks demonstrēta Džona Frankenheimera filma “Vilciens” (“The Train”).

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas