Brīvdabas kino vakaru Esplanādē turpinājumā – filmu cikls ”Eiropa iedvesmo Ameriku”

0 komentāri

Sestdien, 16. augustā, ”Rīga 2014” kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014” ar filmu ”Divas dienas Parīzē”  tiks atklāts filmu cikls ”Eiropa iedvesmo Ameriku”, kura ietvaros tiks rādītas spilgtākās filmas, kas uzņemtas Francijā, Itālijā un Spānijā.

Filma ”Divas dienas Parīzē” (”Two Days in Paris”) ir romantiska komēdija par franču fotogrāfi un amerikāņu dizaineri, kuri cenšas iedvest jaunu dzīvību savās attiecībās, dodoties ceļojumā uz Parīzi. Ceļojums pārim uzliek daudz jaunu pārbaudījumu un rodas jautājums – vai tiešām attiecībām ir pienācis gals? Filma uzņemta Parīzē, līdz ar to tā ļauj baudīt pilsētas ainavas un atmosfēru.

Filmu cikls ”Eiropa iedvesmo Ameriku” turpināsies sestdien, 23. augustā, kad tiks izrādīta pasaules slavenā režisora Vudija Allena filma ”Romai ar mīlestību” (”To Rome With Love”). Filma ir Allena veltījums Romai – vienai no skaistākajām Eiropas pilsētām, un tajā savijas komiski un romantiski stāsti. Filmā piedalās gan pats Allens, gan arī tādas zvaigznes kā Penelope Krusa, Aleks Boldvins, Elēna Peidža un citi.

Amerikāņi Eiropā filmu ciklu noslēgs sestdien, 30. augustā, filma ”Parīze, es tevi mīlu” (”Paris Je T’aime”). Filma veidota, apvienojot 18 romantiskas noveles, kuras uzņēmuši 20 pazīstami režisori par tēmu “Parīze – mīlestības pilsēta”. Epizodes ataino atšķirīgus Parīzes reģionus, sniedzot priekšstatu par kopējo un atšķirīgo pilsētā. Filmā pārstāvētas dažādas nacionalitātes un valodas, kas to padara krāsainu un atšķirīgu.

Turpinot pērn iesākto tradīciju, Lattelecom kultūras vasarnīcā ”Esplanāde” līdz pat septembra vidum piedāvās Eiropas un pasaules labākās filmas. Tās būs populāras, atzītu režisoru filmas, pārstāvot visplašāko žanru klāstu – drāmas, melodrāmas un komēdijas –, tādējādi ļaujot iepazīt arī daudzveidīgo Eiropas kino pieredzi un kopīgi gatavojoties šogad decembrī Rīgā gaidāmajai Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijai. Filmu seansu sākums – plkst. 23:00.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas