Kulta orķestris no Berlīnes uzstāsies kopā ar ”Sinfonietta Rīga”

0 komentāri

26. septembrī uz vienas skatuves ar kamerorķestri ”Sinfonietta Rīga” uzstāsies viens no stilīgākajiem avangarda ansambļiem – ”Andromeda Mega Express Orchestra” no Berlīnes. Orķestris jau reiz ir muzicējis Rīgā.

Koncertā kolektīvi satiksies mūsdienu mūzikas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā un klausītājiem piedāvās līdz šim nedzirdētas ”Andromeda Mega Express Orchestra” līdera Daniela Glacela kompozīcijas, informē ”Sinfonietta Rīga” pārstāve Baiba Freimane. Koncerts notiks piektdien, 26. septembrī, plkst. 19.00 koncertzālē ”Rīga” Zinātņu akadēmijā.

Pērnā gada rudenī ”Andromeda Mega Express Orchestra” koncertēja festivālā ”Rīgas Ritmi” un savas vizītes laikā vairākās meistarklasēs tikās ar ”Sinfonietta Rīga” mūziķiem. Radošā dzirksts, kas uzplaiksnīja šajos mēģinājumos, realizējas par liela mēroga sadarbības projektu. ”Tā būs vēl līdz šim nedzirdēta sintēze starp džeza un akadēmiskajiem māksliniekiem”, uzsver ”Sinfonietta Rīga” mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

2006. gadā Berlīnē dibinātā mūziķu apvienība ”Andromeda Mega Express Orchestra” jau kopš darbības pirmsākumiem veiksmīgi balansē starp klasikas, džeza, popa un alternatīvās mūzikas robežām, meklējot netradicionālus mūzikas izpausmes veidus un radot jaunu mūziku tieši savam izpildītāju sastāvam.

Publicitātes foto

”Mūs vieno vēlme izlauzties viņpus robežām, kurās iesprostoti mūzikas stili un žanri. Mēs gribam saglabāt elastīgu prātu un šķīstu sirdi, lai aizraktos līdz pašai saknei. Mums nepieciešama brīvība, lai izpaustos skaņās, un es pats sev esmu izraudzījies jaunu ceļu, kurš ved projām no visiem man pazīstamajiem kompozīcijas stiliem. Viens aspekts te piesakās kā īpaši aizraujošs un grūts uzdevums: spēlēt klusu – kopīgi klusēt,” par gaidāmo projektu stāsta ”Andromeda Mega Express Orchestra” vadītājs Daniels Glacels.

Rīgas un Berlīnes radošo mūziķu sadarbības koncerts būs veltījums Rīgai kā šī gada kultūras galvaspilsētai.

Biļetes uz koncertu meklējiet ”Biļešu paradīzes” kasēs. Biļešu cena: 7 -21 eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas