Balvai “Eiropas atklājums 2014” nominētas piecas debijas filmas

0 komentāri

Eiropas Kinoakadēmija (EKA) nosaukusi nominantus balvai “Eiropas atklājums 2014” jeb “Prix FIPRESCI”, kas katru gadu Eiropas Kinoakadēmijas balvas ietvaros tiek pasniegta jaunam un perspektīvam režisoram par pirmo pilnmetrāžas mākslas filmu.

Kā informē nodibinājuma “Rīga 2014” pārstāvis Mārtiņš Drēģeris, šā gada nominācijas noteikusi komisija, kuras sastāvā ir EKA valdes locekļi Ilanns Žirārs (Ilann Girard, Francija) un Dagmāra Jākobsena (Dagmar Jacobsen, Vācija), EKA biedri Pauls Negoesku (Paul Negoescu, Rumānija) un Hosē Luiss Sjenfuegoss (José Luis Cienfuegos, Spānija), kā arī FIPRESCI, Starptautiskās Kinokritiķu federācijas pārstāvji Kšištofs Kvjatkovskis (Krzysztof Kwiatkowski, Polija), Marko Spanjoli (Marco Spagnoli, Itālija) un Nīls Jangs (Neil Young, Apvienotā Karaliste).

Eiropas Kinoakadēmijas balvai kategorijā “Eiropas atklājums 2014” nominētās filmas:

10,000 KM
Spānija
Rež.: Karloss Markess-Marsets (Carlos Marques-Marcet)

71
Lielbritānija
Rež.: Janns Demandžs (Yann Demange)

Burziņa meitene (Party Girl)
Francija
Rež.: Marī Amašukeli (Marie Amachoukeli), Klēra Burgē (Claire Burger), Samuels Teiss (Samuel Theis)

Cilts (The Tribe)
Ukraina
Rež. Miroslavs Slabošpickijs (Myroslav Slaboshpytskiy)

Ievainots (Wounded)
Spānija
Rež. Fernando Franko (Fernando Franco)

Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks 13. decembrī Latvijas Nacionālajā operā. Vairāk informācijas par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām: europeanfilmawards.eu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas