Ar koncertu Liepājā sāksies 17.Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

0 komentāri

Šovakar ar koncertu Liepājas Sv.Jāzepa Romas katoļu katedrālē sāksies 17.Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls, kas Rīgā, Liepājā un Saldū norisināsies līdz 11.septembrim.

Kā informē Valsts akadēmiskā kora “Latvija” producente Ieva Vītiņa, festivāla atklāšanas koncerta programmā izskanēs Fransisa Pulenka “Gloria” un “Koncerts ērģelēm, stīgām un timpāniem”, Semjuēla Bārbera “Adagio”, kā arī Arvo Perta “Cantus in Memoriam Benjamin Britten”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Koncertā piedalīsies izcilā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna, soprāns Inga Šļubovska, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Jalčins Adigezalovs no Azerbaidžānas. Šī pati programma būs dzirdama arī Rīgā – 22.augustā plkst.19:00 Rīgas Domā.

26.augustā Rīgas Domā tiks turpināta vēl viena stabila festivāla tradīcija – latviešu komponistu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi. Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un kora mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Māra Sirmā interpretācijā izskanēs Kārļa Lāča “Te Deum”, Kaspara Zemīša “Mesas” un Riharda Dubras opusa “My Soul” pasaules pirmatskaņojumi.

Šī gada Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla goda viesis būs pasaulslavenais poļu komponists Kšištofs Pendereckis. Penderecka autorkoncerts, komponistam klātesot, norisināsies Rīgas Sv. Pētera baznīcā 30.augustā plkst.19:00. Koncertā izskanēs Penderecka “Missa brevis” un “Te Deum”. Koncertā piedalīsies solisti soprāns Natālija Krēsliņa no Latvijas, mecosoprāns Ksenija Dudņikova no Krievijas, tenors Boriss Stepanovs no Krievijas, bet diriģents būs Aleksandrs Humala no Baltkrievijas.

2. septembrī Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Sirmais aicinās klausītājus uz latviešu garīgās mūzikas koncertu. Koncertā ieeja būs bez maksas.

11.septembrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā izskanēs festivāla noslēguma koncerts. Šoreiz tas būs īpašs veltījums izcilā britu komponista Sera Džona Tavenera piemiņai. Taveners viesojās Garīgās mūzikas festivālā tieši pirms desmit gadiem – 2004.gadā, kad Sv. Pētera baznīcā izskanēja viņa autorkoncerts. Toreiz komponists izteica vēlmi dzirdēt Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un Sirmā interpretācijā savu opusu “Erosa Ikona” (“Ikon of Eros”). Šogad izcilais komponists atzīmētu savu 70.jubileju.

Koncertā piedalīsies valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, vijolniece Eva Bindere, bet koncertu diriģēs Sirmais.

Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls, ko rīko valsts akadēmiskais koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, šogad Rīgā, Liepājā un Saldū norisināsies no 21.augusta līdz 11.septembrim.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un interneta vietnē bilesuparadize.lv.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas