Ar kaislīgu tango programmu Vidzemes koncertzālē uzstāsies “Duo Russo & Vilensky”

0 komentāri

Piektdien, 15. augustā, plkst 19:00 Vidzemes koncertzāli “Cēsis” pieskandinās Latvijā dzimušais čellists Ruslans Viļenskis un itāļu izcelsmes bandoneonists Paolo Ruso (Paolo Russo) no Dānijas, kuri apvienojušies duetā DUO Russo & Vilensky.

Kā informē koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Ozoliņa, koncertprogrammā skanēs slavenā argentīnieša Astora Pjacollas skaņdarbi, Paolo Ruso un komponista Djego Skizī, kurš tiek uzskatīts par labāko mūsdienu tango komponistu Argentīnā, kompozīcijas.

“Pēc lieliskā koncerta festivālā “Pasaules mūzika Eiropas virtuozu sniegumā” Rīgā, tango projekta DUO Russo & Vilensky mūziķus – Eiropā novērtēto čellistu Ruslanu Viļenski un itāļu komponistu bandoneonistu – Paolo Ruso varēs dzirdēt arī vidzemnieki. Tango mūzikas programmā, kura skanēs Cēsu koncertzālē, klausītāji varēs baudīt šī neparastā dueta spēli, kurā mūzikā kaislīgu itāļu temparamentu papildina ziemeļnieciska elegance” stāsta koncertzāles programmu direktore Inese Zagorska.

Ruslans Viļenskis ir viens no spilgtākajiem un pazīstamākajiem jaunās paaudzes Latvijas čellistiem, kurš čella spēli ir sācis apgūt jau no septiņu gadu vecuma Jūrmalas mūzikas vidusskolā, vēlāk mācoties pie pasaulslavenā čellista un pedagoga Dāvida Gēringasa, kā arī meistarklasēs pie izciliem pasaules klases māksliniekiem. Ruslans Viļenskis no 2007. līdz 2009. gadam bijis Berlīnes Filharmonijas orķestra Karajana Akadēmijas stipendiāts un šajā periodā strādājis ar pasaulē pazīstamākajiem solistiem un diriģentiem. Savas līdzšinējās karjeras laikā Ruslans ir uzstājies kā solists ar profesionālajiem Latvijas orķestriem – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko Orķestri, “Rīgas Kamermūziķiem”, “Vidzemes kamerorķestri”. Piedalījies dažādos starptautiska mēroga festivālos Francijā, Nīderlandē, Vācijā, Lietuvā, Itālijā, Spānijā, Lielbritānijā, Krievijā un citās valstīs.

Komponists, pianists, bandeonists Paolo Ruso ir Dānijā dzīvojošs itālis, kas pēdējo 12 gadu laikā ir uzstājies daudzās pasaules valstīs. Paolo mācījies mūziku Ņujorkā pie Ričija Beiraha un Buenosairesā pie Nestora Markoni. Kā bandoneonists sācis koncertēt 2001. gadā. Ierakstījis septiņus mūzikas albumus, koncertējis un piedalījies kompaktdisku ierakstos kopā ar daudziem izciliem mūziķiem. Ruso ar panākumiem komponē mūziku ne tikai saviem muzikālajiem projektiem, bet arī kinofilmām un teātra izrādēm.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12:00 – 18:00, sestdienās un svētdienās no 12:00 – 16:00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas