Aprit 38 gadi kopš “rokenrola karaļa” nāves

0 komentāri

1977. gada 16. augustā 42 gadu vecumā mūžībā aizgāja “rokenrola karalis” Elviss Preslijs. Par viņa nāves iemeslu tiek uzskatītas sirdsdarbības problēmas pēc pārmērīgas medikamentu lietošanas.

Elviss Ārons Preslijs (dzimis 1935. gada 8. janvārī, miris 1977. gada 16. augustā) bija amerikāņu mūziķis un aktieris, viens no populārākajiem 20. gadsimta dziedātājiem.

Presliju bieži sauc tikai vārdā, tas ir, par Elvisu. Viņš ir pazīstams arī kā “Rokenrola karalis”. 1954. gadā Preslijs uzsāka karjeru kā viens no pirmajiem rockabilly mūzikas stila izpildītājiem.

Pirmo komerciāli veiksmīgo dziesmu That”s All Right (Mama) Elviss ierakstīja 19 gadu vecumā. Interesanti, ka savas karjeras laikā Elviss ieskaņojis vairāk nekā 600 dziesmu, bet nevienai no tām viņš pats nav autors. No 1956. līdz savas nāves gadam kopumā izdoti 23 studijas albumi. Dažos gados mūziķis bijis tik ražīgs, ka pat izdevis pa diviem un trim albumiem.

23. gadu vecumā, neskatoties uz iegūto slavu, mūziķim nācās pildīt pienākumu pret savu valsti, un 1956. gadā viņš tika iesaukts Savienoto Valstu armijā. Tas atstāja lielu ietekmi uz viņa maciņu – mēneša ienākumi no 400 tūkst. ASV dolāru nokritās un 78 dolāriem mēnesī. Tomēr armija bija ne bez pēdām Elvisa privātajā dzīvē – šeit viņš iepazinās ar ASV gaisa spēku kapteiņa 14 gadus veco meitu Priscillu, kuru apprecēja 1967. gadā, tomēr pēc sešiem gadiem pāris izšķīrās. Laulībā dzima meitiņa Liza Marija. Preslijs otrreiz neapprecējās.

Neskatoties uz mūziķa vispārējo slavu abās okeāna pusēs, Elviss nekad nav uzstājies ārpus Ziemeļamerikas.

Preslijs nomira 1977. gadā no sirdstriekas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas