Animācijas filma ”Kora turneja” saņem balvu Hirosimā

0 komentāri

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma ”Kora turneja” saņēmusi japāņu animācijas filmu režisora vārdā nosaukto ”Renzo Kinoshita” balvu Hirosimas animācijas filmu festivālā Japānā, kas norisinājās no 21. līdz 24. augustam.

Filmai ”Kora turneja” piešķirto apbalvojumu žūrija pamato, novērtējot novatorisko un izsmalcināto grafisko dizainu, svaigo skaņas risinājumu, jaukos varoņus, humoru un izklaidējošo stāstu, vēsta Nacionālā Kino centra pārstāve Astra Spalvēna. Filmas komponists un skaņu režisors ir Ģirts Bišs. Filmu ieskaņoja Rīgas Doma zēnu koris.

”Kora turneja” ir stāsts par pasaulslavenu zēnu kori no Latvijas, kas dodas tālā koncertceļojumā. Kora diriģentei kori izdodas savaldīt un noskaņot kā smalku instrumentu, taču tad, kad viņa iesprūst liftā, zēni atkal kļūst par delverīgiem bērniem. Edmunda Jansona animācijas filma jau apceļojusi vairāk nekā 50 festivālus visā pasaulē, kur guvusi plašu žūrijas un skatītāju atzinību.

Hirosimas festivāls pastāv kopš 1985. gada un, līdzās Anesī, Otavas un Zagrebas animācijas filmu festivāliem, tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem un prestižākajiem pasaulē. Šī gada animācijas filmu konkursam, ko vērtējs starptautiska žūrija, tika pieteiktas 2217 filmas no visas pasaules, konkursam tika atlasītas un uz balvām pretendēja tikai 59, starp tām arī divas Latvijas filmas – Edmunda Jansona ”Kora turneja” un Vladimira Ļeščova ”Lietus dienas”.

Filma ”Kora turneja” tapusi studijā Atom Art un Latvijā tikusi demonstrēta kinoteātros un kultūras namos ”Kinopunkta” un ”Filmu maratona” programmu ietvaros.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas