Aicinām uz muzikālu foto vakaru Kaņepes Kultūras centrā

0 komentāri

Patriotu nedēļas ietvaros portāls Skaties.lv ceturtdien, 13. novembrī, Kaņepes Kultūras centrā aicina uz muzikālu foto vakaru Mirklis pirms un pēc ar vairāku pašmāju neatkarīgās mūzikas entuziastu piedalīšanos.

Par neatkarīgās mūzikas izpausmēm Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā, mirkli pirms un pēc atmiņās dalīsies:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
  • Raimonds Lagimovs, tautā saukts par Dambi – grupas Inokentijs Mārpls dalībnieks, neatkarīgās mūzikas ”Dainu tēvs”, mūzikas izlases Odekolons izdevējs, radio NABA raidījuma vadītājs;
  • Uldis Rudaks – dīdžejs, mūzikas žurnālists, grāmatas Rokupācija autors;
  • Jānis Daugavietis – sociologs, biedrības Tornis līdzdibinātājs, mūzikas publicists.

Atminoties laiku pirms apmēram 20 gadiem, J. Daugavietis norāda uz lielāku koncentrēšanos ap scēnām vai minikultūrām, kā piemērus minot biedrību Tornis, Kuldīgu, Daugavpili un vēlāk arī Valmieru, kur saknes dzinušas grupas ar savu, atšķirīgu muzikālo elpu. ”Tagad grupas vairāk ir pašas par sevi, un tas ir saprotams, jo grupai nevajag tik daudz palīdzības no “ārpuses” – ierakstīties daudzi paši var ar laptopiem savos dzīvokļus. Arī mūzikas izdošanai, ar ko 21. gs. saprot publicēšanu internetā, nav nepieciešama citu palīdzība,” atzīst J. Daugavietis.

Salīdzinot ar neatkarības atgūšanas laiku, šodien mūzika drīzāk kļuvusi intravertāka, nosvērtāka, paēdušāka. ”Es neteiktu mazāk sociāli aktīva, jo arī tad tā tāda nebija nemaz tik izteikti,” uzsver sociologs.

Kur? Kaņepes Kultūras centrā – Rīgā, Skolas ielā 15

Kad? 13. novembrī, sarunas sākums plkst. 20:00

Notikumā būs iespēja piedalīties arī neklātienē, norisi vērojot interneta tiešraidē portālā Skaties.lv.

Vakara turpinājumā – grupas Bērnības milicija koncerts.

Saruna un koncerts apmeklējams bez maksas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas