Skatītāji sašutuši par filmas Māmiņa Instagram formātu

0 komentāri

Tikai mieru, nekāda satraukuma – ar filmas kopiju viss ir kārtībā un arī kinomehāniķis nav aizmidzis vai nospiedis nepareizo sviru, jo šī ir apzināta un mākslinieciski pamatota režisora izvēle, skaidro kinoprojekta Spektrs pārstāvji, kas uzņēmušies Ksavjē Dolana jaunās filmas Māmiņa izplatīšanu Latvijā.

Ziņkārība, neizpratne, izbrīns, pat sašutums un dusmīgi zvani kinoteātra administrācijai, lai tā ”nekavējoties salabo filmu” – tas viss un vēl vairāk saistībā ar režisora Ksavjē Dolana lēmumu uzņemt savu jaunāko darbu Māmiņa kadra malu attiecībā 1:1 jeb, kā mūsdienās būtu populāri teikt, Instagram formātā.

”Skatītāji mēģina šajā lēmumā saskatīt un tam piešķirt visdažādākās nozīmes, bet patiesībā es vienkārši vēlējos būt pēc iespējas tuvāk aktieriem un to sniegumam, lai kamera un skatītāji varētu ielūkoties tiem tieši acīs, nenovēršot uzmanību uz to, kas notiek apkārt,” skaidro K. Dolans.

Komentārus vai pārmetumus par mēģinājumu parazitēt uz Instagram buma režisors uztver ar neslēptu smaidu. Jau kopš bērnības K. Dolans ir liels melomāns, un mūzika ir viņa filmu neiztrūkstoša, spēcīga sastāvdaļa. Arī šajā filmā skan Selīnas Dionas, Andreas Bočelli, Counting Crows, Dido, Oasis un citu mūzika – viņš filmas formātam iedvesmojās no vinila albumu vākiem.

Interesenti tikmēr var iepazīties ar paša režisora kolorīto Instagram profilu instagram.com/xavierdolan.

Liela daļa mūsdienu filmu tiek uzņemtas un izrādītas 1:85:1 vai 2:35:1 kadra formātos, retāk – televīzijas formātā 4:3 (piemēram, dažas ainas Vesa Andersona filmā Viesnīca Diženā Budapešta), bet tikai Ksavjē Dolans bija pirmais, kurš uzdrīkstējās uzņemt visu filmu kadra formātā 1:1. Iemēģinājis roku mūzikas videoklipa veidošanā (grupas Indochine kompozīcijai College boy, klipā galvenajā lomā redzama Māmiņas zvaigzne Antuāns Olivjē Pilons), viņš pārliecinājās, ka tieši šāds attēla formāts vislabāk piestāvēs viņa jaunākajai filmai un visspilgtāk atrādīs filmas varoņu emocijas un pārdzīvojumus.

Filma Māmiņa Latvijas kinoteātros skatāma no 13. februāra.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas