Uzmanies! Iepuvuši āboli var nopietni kaitēt veselībai

0 komentāri

Ir īstais rudens ābolu laiks, kad dārzos ar šiem augļiem ir pilni koki un zeme. Skaistākos ābolus parasti liek uz galda, bet no neglītākajiem – kārtīgas saimnieces spiež sulu. Atliek tikai nedaudz bojātās vietas izgriezt – un sulu spiedē iekšā. Bez tabu žurnāliste Baiba Runce ir gatava veikt eksperimentu un pierādīt, ka iebojātie āboli ir ļoti kaitīgi mūsu veselībai. 

Nedaudz iepuvušajos ābolos slēpjas kārtējais “neredzamais ļaunums”, kas savu melno darbu veic vairāku desmitu gadu garumā. Ir vairākas pelējumu sugas, kuras augot un attīstoties ābola iekšienē var veidot toksīnus. Visbīstamākais no tiem ir patulīns, kas ir genotoksisks un var izraisīt vēzi. Turklāt šim toksīnam ir nelāga īpašība, to nevar iznīcināt pasterizācijas process. Tieši tāpat tas var būt ābolos, kas ir auguši vistīrākajā vidē, pat ekoloģiski vistīrākajās saimniecībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto:

Reti kurš no mums spēj iedomāties, ka parastais un garšīgais Latvijas ābols var nodarīt tādu postu veselībai, ja tas ir sācis mazliet iepūt. Baiba savāc veselu maisu ar dažādas izcelsmes āboliem – gan pilsētā augušiem,  gan no laukiem nākušiem. Veikalā nopērk gan vietējos ābolus, gan ievestos ābolus no Itālijas. Kad Baibai ir pilnas rokas ar rudens veltēm, tad viņas ceļš atkal ved uz Zinātniskā institūta Bior paraugu pieņemšanas punktu, lai tiktu skaidrībā – patulīns mājo šajos ābolos, vai – nē.

Video:

Lai uzzinātu analīžu rezultātus, seko Skaties.lv/Sievietei un raidījumam Bez tabu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas