Tuncis – pret stresu, sliktu garastāvokli un audzēju attīstību

0 komentāri
Tuncis – pret stresu, sliktu garastāvokli un audzēju attīstību

Konservēts tuncis pēc savām īpa­šībām nemaz nepiekāpjas svaigam produktam. Tun­cis izceļas ar olbal­tumvielu daudzumu. Tas satur visas ne­pie­ciešamās aminoskābes un niko­tīnskābi, kas veicina nervu sis­tē­mas labu funk­cio­nēšanu. Tur­klāt kon­ser­vēts tuncis ir bagāts ar dzelzi un mag­niju — svarīgiem ele­mentiem, kas bieži vien trūkst cilvēka organismam.

Lietojiet tunci uzturā vismaz divas rei­zes nedēļā, un jūs neskars lielas pro­blēmas ar veselību. Tunci gan neiesaka ēst cilvēkiem ar nieru mazspēju, bet grūtnieces un bērni to var lietot tikai nelielos dau­dzumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šī zivs samazina risku saslimt ar sirds un asins­vadu slimībām, jo tuncis ir ba­gā­tīgs omega-3 un 6 tauk­skābju avots. Kat­ru dienu lietojot uzturā vis­maz 30 g tunča, risks saslimt ar šīm slimībām samazinās ap­mēram divas rei­zes. Tuncis ir unikāla zivs, kura ne­pa­kļaujas infi­cēšanai ar para­zītiem, un tas to padara par ļoti vē­r­tīgu un drošu produktu.

Uzturs, kurā ir ēdieni ar tunci, tiek uzska­tīts par labu profilaktisku līdzekli audzēju attīstībai un pozitīvi ietekmē gara­stāvokli, kā arī noturību pret stre­su. Tāpat normalizē cukura līmeni asinīs, tāpēc to iesaka lietot diabē­tiķiem un hiper­toniķiem.

Tuncis ļoti ieteicams vecāka gada­gājuma cilvēkiem — vielas, kas atro­das tā sastāvā, regulē holesterīna lī­meni asinīs un novērš asinsvadu aiz­sē­rēšanu.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas