Līdzeklis pret ķiploka smaku no mutes

0 komentāri
Līdzeklis pret ķiploka smaku no mutes

Ķiploki ir viena no populārākajām garš­vielām, kura spēj pastiprināt dau­dzu ēdienu garšu. Bet šis produkts ra­da arī noturīgāko un nepa­tīkamāko sma­­­ku no mutes, no kuras ir grūti tikt vaļā. Ohaio Valsts universitātes zināt­nieki pētījumā iesaistīja brīv­prātīgos, kuri vai­rākas nedē­ļas ēda ķip­lokus. Šajā laikā viņiem deva dažā­dus līdzekļus, ku­riem būtu jānovērš ne­pa­tīkamais aro­māts. Ir atrasts labākais līdzeklis pret ķip­lo­ka smaku no mutes!

Izrādījās, ka efektīvākais līdzeklis cī­ņā ar ķiploku smaku no mutes ir pa­rasts ābols. Tāpat labu efektu deva cit­ronu sula, zaļā tēja un piparmētras. Pie­na glāze var samazināt smakas in­ten­sitāti par 50%, bet tad jādzer piens ar aug­stu tauku saturu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pētījuma autors profesors Šerils Be­­­­rin­­džers domā, ka āboliem piemīt spēja “dezodorēt” ķiploka fermentus. Atzīmēsim, ka viens no ķiploka kom­ponentiem ir alilmetilsulfīds, kuru mūsu organisms nevar sašķelt gremošanas pro­cesa laikā. Tieši šis komponents iz­dalās kopā ar sviedriem un elpu.

Visi pārtikas produkti, kuri ir efektīvi pret ķiploku smaku, ir piesātināti ar poli­fenoliem, kuri neitralizē aso ķiploku smaržu. Citronu sulas skābums veicina arī dezodorācijas procesu. Tāpēc, lai iegūtu mak­simālu efektu, zinātnieki ie­saka kombi­nēt ķiplokus ar vairākiem pro­duktiem, kuri var neitralizēt nepatī­kamo smaržu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas