Katrs otrais iedzīvotājs Latvijā virtuālajā vidē pavada pārāk ilgu laiku

0 komentāri
Katrs otrais iedzīvotājs Latvijā virtuālajā vidē pavada pārāk ilgu laiku

Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju apzinās, ka pie datora un viedtālruņa pavada krietni ilgāku laiku nekā nepieciešams. Savukārt alternatīvu virtuālajai videi tie būtu gatavi meklēt kultūras pasākumos, grāmatu lasīšanā un sportā, secināts Jūrmalas pilsētas un SKDS pētījumā, kas veikts Jūrmalas Veselības nedēļas ietvaros. Tāpēc līdzās dažādiem kultūras un sporta notikumiem Veselības nedēļas laikā Jūrmalā norisināsies arī “Maini atkarību pret aktivitāti” diena – 19. septembrī virkne ekspertu, tostarp ielu vingrotāji, mudinās ikvienu iedzīvotāju atkarības vietā priekšroku dot aktīvam un veselīgam dzīvesveidam.

Datoratkarība – straujāk augošais vīruss ne tikai jauniešu vidū

Lai arī ”atkarībā” no mūsdienu tehnoloģijām ”atzinušies” 72% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem, tomēr virtuālā vide ”apēd” arī krietnu daļu vecākās paaudzes laika. Kā liecina pētījuma rezultāti, pārāk ilgu laiku sociālajos tīklos un internetā pavada vairāk nekā 40% iedzīvotāju vecumā virs 55 gadiem. Tomēr pozitīvi, ka saskaņā ar pētījuma datiem, pieaugot iedzīvotāju vecumam, virtuālajā vidē pavadītais laiks samazinās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Katrs otrais iedzīvotājs internetā pavadītā laika vietā būtu gatavs apmeklēt kultūras pasākumus, 45% respondentu priekšroku dotu grāmatu lasīšanai, savukārt 37% aptaujāto dotos pārgājienos un laivu braucienos vai arī nodarbotos ar individuālo sportu.

Sportiskas aktivitātes – reāla alternatīva virtuālajai pasaulei

Ar virtuālās vides radītajām sekām un negatīvo ietekmi uz veselību savā praksē sastapies arī fitnesa, ielu vingrošanas, kā arī veselīga dzīvesveida entuziasts un treneris Gustavs Gedrovics:

”Visbiežāk novēroju tieši muguras un redzes problēmas. Lai iedziļinātos virtuālajā procesā, pie datora cilvēki sēž ar līku muguru, seju ”iestūmuši” ekrānā. Turklāt internetā vai datorspēlēs pavadītais laiks veicina mazkustīgumu, imunitātes pasliktināšanos, kā arī palielina liekā svara pieauguma risku.”

Gustavs aicina visus rūdīt raksturu un alternatīvu datorā nelietderīgi pavadītajam laikam meklēt sportiskās aktivitātēs. Viens no pieejamākajiem sporta veidiem, kas iemanto arvien lielāku popularitāti tieši jauniešu vidū, ir ielu vingrošana. ”Lai sāktu nodarboties ar ielu vingrošanu, vajadzīgs vien ērts sporta apģērbs un vēlme izkustēties. Parasti nodarbības notiek sporta laukumā pie īpašām konstrukcijām – līdztekām un pievilkšanas stieni, tomēr vingrot iespējams jebkur – birojā, mājās, pludmalē vai mežā. Turklāt svaigā gaisā un bez maksas,” sportot aicina Gustavs. Lai motivētu jauniešus būt aktīvākiem un pavadīt brīvo laiku savai veselībai lietderīgi, Kauguros divas reizes nedēļā notiek fitnesa un ielu vingrošanas nodarbības, kuras vada Gustavs Gedrovics. Nodarbības ir par brīvu un tās aicināts apmeklēt ikviens.

Ar ielu vingrošanu var nodarboties ikviens jebkurā vecumā. Taču, uzsākot sportot, vēlams izvirzīt konkrētus mērķus, ko iecerēts panākt – stiprināt veselību, uzlabot fizisko formu un izturību, palielināt muskuļu masu, koriģēt svaru, vai gatavoties sacensībām. Treniņu sākumposmā vēlamā slodze ir vismaz stundu garas nodarbības katru otro dienu. Savukārt apgūstot iemaņas un stiprinot izturību, iespējams kāpināt treniņu biežumu un intensitāti. ”Lai progresētu un justu uzlabojumus, jātrenējas regulāri, jāietur regulāras un veselīgas maltītes un jāatvēl laiks pilnvērtīgam miegam. Tāpēc ielu vingrošanā labākais treneris ir paša ķermenis. Izkāp no komforta zonas, ieklausies savā ķermenī, maini dzīvesveidu, atsakies no negatīvajām atkarībām, sporto un tici savām spējām – tad panākumi un izaugsme neizpaliks, un tu jutīsi, kā mainās dzīves kvalitāte!” ielu vingrošanas un fitnesa nodarbības Jūrmalas Veselības nedēļas ietvaros aicina apmeklēt Gustavs Gedrovics.

Jūrmalas Veselības nedēļa – bezmaksas lekcijas, veselības pārbaudes un sportiskas aktivitātes

Veselības nedēļa Jūrmalā notiks līdz pat 20. septembrim, un tās laikā interesenti var bez maksas apmeklēt nūjošanas, aerobikas, fizioterapijas, jogas nodarbības, piedalīties lekcijās par onkoloģisko un sirds veselību, veselīgu uzturu un garīgo labsajūtu, kā arī daudzās citās aktivitātēs. Maini atkarību pret aktivitāti dienas ietvaros 19. septembrī pilsētā ikvienam interesantam būs iespēja noklausīties lekcijas par alkohola un atkarību izraisošo vielu ietekmi uz organismu, veikt HIV, VHb un VHc eksprestestus, kā arī bez maksas apgūt ielu vingrošanas iemaņas.

Ar Veselības nedēļas programmu varat iepazīties Jūrmalas pilsētas mājaslapā www.jurmala.lv

Foto:

Aptauju ”Latvijas iedzīvotāju rudens labsajūtas formula” veica Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar socioloģisko pētījumu centru SKDS 2015. gada augustā – septembrī, aptaujājot tiešajās intervijās 1000 iedzīvotājus visos Latvijas reģionos.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas