Katrā sievietē ir dieviete

0 komentāri

2. Otrā dieviešu grupa — ievai­no­jamās un atkarīgās

2/3

Pirmā dieviešu grupa — viedās un neatkarīgās

  • Artemīda (Diāna) — me­dību un mēness dieviete
  • Atēna (Mi­nerva) — sieviete-stratēģe, gudrības die­ve, sava tēva meita
  • Hestija (Vesta) — tempļa dieviete, pavarda sargātāja.

Artemīda — sieviete-medniece

Foto: Flickr

Foto: Flickr

Ar­temīda, Zeva un dabas dievietes Letas mei­ta, sevī iemieso me­žonību un brī­vību, gleznās attēlota kā med­niece, apbruņojusies ar loku un bultām, klejo pa kalniem un laukiem, medījot kopā ar brīvajām nimfām.

Šī arhetipa sie­viete ir neat­karīga, pati izvēlas virzienu, kurp do­ties. Viņas moto: “Es pati par sevi varu pa­rū­pē­ties!” Viņai raksturīga patstāvība, ne­atkarība, mērķtiecība un sta­bils paš­vēr­­tējuma līmenis.

Pret vīriešiem Arte­mīda izturas kā pret kolēģiem vai brā­ļiem, izvairoties no saistībām. To­mēr mednieces in­stinkts liek medīt arī stiprā dzimuma pārstāvjus, īpaši tad, ja tie liekas nepie­ejami. Ja attiecības tomēr tiek vei­dotas, tajās svarīga vienlīdzība, part­nerim ir jābūt neatkarīgās cīnītājas stabilajam balstam.

Viņa ir fiziski attīstīta, kus­tīga,  ārēji  sievišķīga, bet nevalkā svārkus, ģērbjas ērti, ļoti orga­nizēta, domā sistemātiski un loģiski, ātri taisa karjeru, racionāla, pieticīga, lietišķa un atbildīga.

Atēna — sieviete-stratēģe

Foto: Flickr

Foto: Flickr

Atēna pasaulē nākusi no Zeva gal­vas jau pil­nā apbruņojumā tērpta. Dzi­musi no tē­va, tā iemieso vīrišķo spēku, ir gud­rības, civilizācijas dieviete, tais­nības cī­nītāja. Mākslā attēlota kā jauna un spēcīga sieviete, kurai uz galvas sēž pūce — gudrības simbols, kas redz dienā un naktī. Dieve, bruņās tērpta,  tiek atainota arī kaujas laukā. Atēna ir pilsētas, civi­lizācijas un likumu aizsargs.

Sieviete, Atēnas līdziniece, augsti vērtē prak­tiskumu, savā izvēlē vadās no racio­nāliem apsvērumiem, viņu rak­sturo augsts intelekta līmenis, loģika un mērķ­­tiecīgums.

Atēnas līdzi­niece attie­cības veido tikai ar tiem vīriešiem, kas ir kā va­roņi, kuru rokās ir vara, neie­ro­be­žotas ma­te­riālās iespējas un augsts statuss sa­biedrībā. Kļūstot par sievu, viņai bieži vien pieder va­došā loma. Problēmas rodas tad, ja Atēna, kura nezaudē vēsu prātu pat ekstremālās situācijās, nespēj sadzīvot ar vīra emo­cionālo dabu.

Droša par sevi un savu likteni, ne­pārvērtē sevi un citus, saka tais­nību acīs, ir egoiste un ap­rēķinātāja, izska­tī­ga, pati izvēlas part­neri, pa­tīk inte­lek­tu­ālas profe­sijas, patīk kār­tība un pe­da­n­tisms, kon­ser­va­tīva. Bēr­nī­bā ir kārtīga, pa­klau­sīga un mācās no citu kļūdām.

Hestija — dvēseles dzi­ļuma simbols

Foto: Flickr

Foto: Flickr

Hestija senajās kul­­tūrās tika pielūgta kā uguns dieviete, uguns sargātāja mā­jās vai klos­terī. Šai dievietei nav for­mas un sejas.

Hestija ir senatnes gudrības ar­he­tips. Šim arhetipam at­bils­tošās sie­vietes ir neatkarīgas, intra­ver­tas, ar dziļu iek­šēju pasaules redzē­ju­mu, dvēseles dzi­ļums at­spoguļojas viņu acīs. Šīs sievie­tes sevi realizē, nodo­doties mājas dar­biem, izvēlas tradi­cionāli sievišķīgās pro­fesijas, katrā dar­bā ieliek iekšēju jēgu, atbildību un mī­les­tību, viņai apkārt vienmēr ir mā­jīgums un skaistums.

Attiecībās ar vīriešiem šīs sievietes jūtu izpausmē ir diezgan piesardzīgas, tāpēc vīrieši par viņu simpātijām var arī neuzzināt. Vei­dojoties tuvākām at­tiecībām, atklājas, ka viņas ir stabilas un uzticamas part­neres, ideālas sievas un mātes, laulība parasti ir izdevusies.

“Cilvēks bez se­jas” — ļoti intra­ver­ta, nāk no ģimenes, kur bērnus au­dzina pēc principa “viss pats nokār­tosies”, kārtīga un pareizi uzvedas, bet ir ne­pamanāma, bieži fantazē, par viņu saka: “Klusie ūdeņi tie dziļākie.” Piemīt talanti mūzikā vai mākslā, cenšas līdzi­nā­ties ap­kār­tējiem cilvēkiem.

2. Otrā dieviešu grupa — ievai­no­jamās un atkarīgās

2/3
Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas