Interesanta patiesība! Daudzbērnu ģimenē ”visapdalītākais” ir vidējais bērns

0 komentāri

Superbēbis Edvards ir trešais bērniņš ģimenē. Tas nozīmē, ka māmiņa Kristīne un tētis Jānis ir daudzbērnu vecāki. Ja arī tava vai tavu tuvinieku ģimeni drīz varēs apzīmēt godpilnajā vārdā ”daudzbērnu”, tad uzzini kā ar ikdienas darbiem un pienākumiem kopīgiem spēkiem tiek galā Superbēbīša vecāki.

Kristīnei organizēt ikdienas dzīvi, audzinot  divus bērnus, bijis vienkārši. Kad gaidījusi trešā bērna piedzimšanu, domājusi, ka tikt galā arī ar trim bērniem nebūs sarežģīti, jo viss ir zināms un piedzīvots. Abi vecāki atzīst, ka līdz ar trešā bērna piedzimšanu izjutuši, cik grūti ir tieši ”menedžēt” ģimenes ikdienu: darbs, skola, bērnudārzs, interešu  izglītība, mājas pienākumi. Vissarežģītāk ir atcerēties, kur, cikos katram ir jānokļūst, un kā viņš to izdarīs. Kā mierinājums daudzbērnu vecākiem varētu vairāku ģimeņu pieredze, ka trīs, četri un vairāk bērni bieži vien kopā ir mierīgāki nekā vienīgais mazulis ģimenē, uz kuru sakoncentrēta visu pieaugušo uzmanība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Psiholoģe un psihoterapeite Diāna Zande uzsver, ka vecākiem ir jāaktivizē savas spējas organizēt sevi un noteikti organizēt palīdzību, lūgt palīgos vecvecākus, krustmātes vai citus radiniekus un draugus, kuriem ir brīvs laiks un iespēja palīdzēt.  Speciāliste iesaka vecākiem  ”pārskatīt savu un bērnu dzīvi” un saprast, ko no visa līdz šim ierastā ir jāsaglabā, ko ir jāizslēdz, un ko jāatliek uz vēlāku laiku. Mazāk ”jāiespringst” uz dažādām ikdienišķām dzīves niansēm, piemēram, mājas uzkopšana – jo vairāk bērnu, jo lielāka nekārtība. Lai katrs no bērniem justos gaidīts un īpašs, vecākiem ir jāatrod laiks, ko pavadīt ar katru bērnu individuāli. Trīsbērnu ģimenē ”visapdalītākais” nereti jūtas vidējais bērns.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas