Iesaisti bērnu ģimenes budžeta plānošanā

0 komentāri
Iesaisti bērnu ģimenes budžeta plānošanā

Labākais veids, kā ieaudzināt bērnos atbildīgu attieksmi pret naudu, ir iesaistīt viņus ģimenes budžeta plānošanā. Par finanšu prasmju mācīšanu bērniem, pirmkārt, ir atbildīgi vecāki. Otrajā vietā iedzīvotāji ierindo skolas, paužot pārliecību, ka tajās būtu nepieciešams ieviest obligātas finanšu pratības nodarbības.

Atbildot uz jautājumu, kādi pasākumi palīdz bērniem apgūt veselīgu attieksmi pret naudu, respondenti atzīmējuši samaksu par mājas darbu izpildi un kabatas naudas ierobežojumus. Tomēr 64% aptaujāto Latvijā, 63% Lietuvā un 65% Igaunijā ir pārliecināti, ka tikai kopīga ģimenes budžeta plānošana palīdz bērniem saprast, kā nauda tiek nopelnīta un tērēta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

SEB Private Banking vadītāja Aija Miķelsone:

”Lai bērni varētu pārņemt vecāku biznesu vai paši veidot veiksmīgu karjeru, viņos jāattīsta atbildīga attieksme pret naudu.”

Domājot par profesijas izvēli, gandrīz trešdaļa (33%) no aptaujātajiem iedzīvotājiem Latvijā, 45% Igaunijā un 45% Lietuvā ir pārliecināti, ka veiksmīgāka karjera solās būt tiem, kuri iegūs izglītību IT jomā. Otrajā vietā ierindota medicīna – 23% respondentu Latvijā, 25% Lietuvā un 19% Igaunijā gribētu, lai viņu bērni veidotu karjeru tieši šajā nozarē. Kā trešo potenciāli perspektīvāko jomu aptaujātie norāda finanšu pakalpojumus. Turklāt visās trīs Baltijas valstīs vairāk nekā 60% respondentu atzinuši, ka viņu bērni iegūs izglītību savā valstī un neplāno mācības ārzemēs.

Foto: mazie ķipari dodas savās skolas gaitās

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas