Gundas un Ģirta strīds. Ķermeņa valoda liecina, ka Gundai ir taisnība

16 komentāri

Šova Saimnieks meklē sievu dalībnieku Gundas un Ģirta ķīviņu apspriešanā kaislības nevar rimties. Turklāt nenoliedzami lielākā daļa šova skatītāju ir nostājusies Ģirta pusē. Protams, katrs no varoņiem stāsta savu versiju par iemesliem, kas īsti noveduši sākotnēji ļoti saskanīgo pāri pie tik lielām domstarpībām.

Kā vēsta visiem zināmais sakāmvārds: ”Viena pagale nedeg.” Cilvēki var stāstīt gan nepatiesību, gan daļēju patiesību. Ja tikai klausāmies vai lasām, tad nereti grūti saprast, kurā pusē ir taisnība. Taču ”ķermeņa valoda” neprot melot, un tā gribot negribot nodod, vai sacītais ir patiesība vai nē. Tādēļ Skaties.lv/Sievietei tīri sievišķīgas ziņkāres dzīta aicināja uz sarunu prezentācijas prasmju treneri un ķermeņa valodas pazinēju Oskaru Priedi:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Epizodē uz ielas, it sevišķi brīžos, kad Ģirts kaut ko stāsta, Gunda “ķermeniski” norobežojas. Gunda ir sakrustojusi rokas, kas ir klasiska pozīcija situācijā, kad cilvēks emocionāli norobežojas, arī stāvot, kājas ir sakrustotas, taču viņa saglabā acu kontaktu. Tas liecina, ka cilvēks ir pārliecināts un drošs par savu pozīciju un nostāju. Interesanti, – brīdī, kad Gunda pāriet “atbildes uzbrukumā”, viņa ķermeniski “atveras”. Ja notiek vārdiska cīņa, tad cilvēki, kuri grib dominēt pār otru un vēlas panākt sava argumenta uzvaru, ķermeniski “atveras” un kļūst “lielāki”. Gundai šī kustība nebija ļoti izteikta, taču radās pārliecība, ka viņa ir ļoti droša par to, ko saka. Turklāt meitene turpināja uzturēt ļoti spēcīgu acu kontaktu, visticamāk, pārkāpjot sev nedaudz pāri, jo negribēja būt vājāka šajā situācijā.

FOTO. Nekas neliecināja, ka abu attiecības beigsies tik nelāgi

Savukārt Ģirts sarunas laikā ķermeniski nav pievērsies šai meitenei, bet sēž sāniski ieslīpi, pagriezis pret Gundu tikai galvu. Tas liecina, ka viņš šai sarunai ir “pieslēdzies” tikai daļēji un nedaudz, it kā sevi “sargā”. Nav īsti zināms, vai tāda ir šī kunga daba komunicējot, bet šis, – ik kā smaids, kas robežojas ar ironisku smīnu, ir raksturīgs cilvēkiem, kuri strīdus gadījumā klausās tikai nedaudz, bet domās analizē savu argumentāciju un līdz galam neieklausās sarunu biedra teiktajā. Viņš “uzliek” uz sejas smīnu, tādā viedā demonstrējot neitrālu attieksmi. Taču šoreiz tas izskatījās ļoti mākslīgi, un parasti šāds neliels cinisms otru pusi nokaitina. Visa Ģirta ķermeņa valoda liecināja, ka viņš nav par sevi tik ļoti pārliecināts, bet vairāk ieņēmis pozu, un mēģina šo lomu “izvilkt” līdz sarunas beigām, turklāt tas viņam arī ļoti labi izdodas.”

Priede skaidro, ka sarunas automašīnā vienmēr dod labu attaisnojumu skatīties nevis vienam uz otru, bet uz priekšu, izvairoties no acu kontakta, kas konfliktējoša rakstura sarunās nav īpaši patīkams. Taču ekspertam šķiet interesanti, ka  šajā sarunā Gunda un Ģirts tomēr skatās viens uz otru, bet sarunas beigās meitene pat ļoti intensīvi un agresīvi sāk runāt, acīmredzot viņu šī situācija ir ļoti nokaitinājusi un apnikusi.”

FOTO. Iespējams, ka pirmajā brīdī satriecošu iespaidu uz Gundu atstāja Ģirta nams

Oskaram Priedem radies iespaids, ka sarunas laikā Ģirts ir pamatīgi nosvīdis, tādēļ var secināt, ka viņa miers bija tikai šķietams, jo emocionāli šī situācija viņam galīgi nebija patīkama. Tas tāpēc, ka svīšana tāpat kā sarkšana ir process, ko cilvēks nevar kontrolēt.  Ģirta  labā roka bija pielikta pie galvas, pie auss, kas var liecināt, ka zemapziņā Ģirts nevēlas dzirdēt, ko Gunda viņam saka, un viņš nav tik lielā komfortā kā sarunā uz ielas: ” Turklāt viņa verbālais vēstījums bija absurds, n –tās reizes prasot vienu un to pašu. Viņš pārgāja ne visai inteliģentā vārdiskā uzbrukumā, kuram ķermenis netika līdzi, tādā veidā demonstrējot ļoti lielu satraukumu. Ir grūti, protams, pateikt no sarunās  redzamās ķermeņa valodas, vai abiem  ir bijušas tuvas attiecības. Vienīgi pilnīgi skaidrs ir tas, ka meitenei nav nekādas intereses par Ģirtu, ko viņa arī beigās pasaka. Ja viņiem būtu bijušas intīmas attiecības, tad noteikti nebūtu sarunu un strīdu, vai Ģirts ir pieskāries kādā brīdī viņai vai nē. Neanalizējot ķermeņa valodu, bet gan saturu, es noteikti nostājos meitenes pusē, jo vīrieša uzvedībā un sarunās bija jaušams emocionālās inteliģences trūkums. Ļoti prasts uzbrukums ar vāju pamatojumu un argumentāciju. ”

Situāciju, ka lielākā daļa komentētāju nostājās Ģirta pusē, Priede skaidro šādi: ”Sievieti ne velti sauc par vājo dzimumu. Un sabiedrība bieži vien sagaida, ka sieviete pakļausies un varbūt noklusēs to, kas nepatīk. Meitene aizstāv savas pozīcijas ļoti droši, acīs skatīdamās. Viņa bija ļoti tieša, asa, un šī nostāja nebija gluži tāda, ko sabiedrība sagaida no sievietes.”

Skaties video! Mēģini arī tu saskatīt Gundas un Ģirta ķermeņa valodā eksperta teikto

16 komentāri

TOP komentāri

 • Laila
  +14

  Laila

  Interesanti kāpēc manu komentāru izdzēsa par to, ka viņai bija sakrustotas kājas arī pirms zirgu izjādes, kad viņa saldā mēlītē stastīja par to, ka gribētu ar Ģirtu būt kaut kas vairāk nekā tikai draugi. Un tas, ka viņai principā visu laiku sēžot bija sakrustotas kājas, jo ar tik īsiem svārciņiem vai šortiņiem platām kājām sēdēt diez kas nebūtu. Šī eksperta viedoklim nav nekādas jēgas. Un nevajag tāpēc manu komentāru dzēt laukā.

  05.11.2015 13:27

 • Draugs
  +13

  Draugs

  Kāpēc nekur neparādās tas ka gunda bija pirms ceļojuma atgriezusies pie savā bijušā. Un tad jau izskaidrojums viņas uzvedībai būtu skaidrs.

  05.11.2015 09:12

 • triine
  +9

  triine

  Nu pajautājiet vēl kādam "Vājā dzimuma"pārstāvim viedokli, visi kā viens iekrīt uz viņas vizuālo...20 gados būt tik tādai čiepiņai,kura knapi var iepīkstēties,gatavot nemāk,strādāt arī nē,bet paciņu cigarešu dienu,notetovēties un uzdrīkstēties pieteikties par potenciālo sievu 14 gadus vecākam vīrietim,to var...nobildēties plika arī....mož tas ārēji nospēlētais tēls tomēr ir farss?

  05.11.2015 11:05

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas