Dzer pienu, būsi gudra

0 komentāri

To, ka piena produkti ir jāiekļauj veselīga uztura ēdienkartē, Tu noteikti zini sen. Piena produktos ir proteīni, kalcijs, D vitamīns un magnijs – tādējādi tie samazina risku saslimt ar diabētu, hipertoniju, kā arī iedzīvoties liekajā svarā. Taču tagad zinātnieki ir atklājuši, ka piena produkti labvēlīgi ietekmē galvas smadzeņu attīstību.

Kopīgā eksperimentā, ko veikuši amerikāņu un austrāliešu zinātnieki, noskaidrojies, ka cilvēkiem, kuriem garšo piens, jogurts un siers, ir daudz lielākas prāta spējas nekā tiem, kuri šos produktus uzturā nelieto.
972 brīvprātīgajiem tika ”izmērīts” intelekta līmenis. Viņi pildīja dažādus loģiskās domāšanas un atmiņas testus, kā arī tika pārbaudītas viņu organizatoriskās un plānošanas spējas. Paralēli tika fiksēta eksperimenta dalībnieku ēdienkarte. Visaugstākie testu rezultāti bija tieši tiem, kuri ikdienā lieto piena produktus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pētnieki neatklāja saistību starp IQ līmeni un tauku satura daudzumu pienā. Tomēr jau agrāk veiktie pētījumi ir pierādījuši, ka cilvēkiem ar augstu labo tauku līmeni asinīs, ir vairāk attīstītas tieši kognitīvās spējas. Tas tādēļ, ka 60% cilvēka smadzeņu sastāv no taukiem. Nepietiekams tauku daudzums uzturā slikti ietekmē neironu tīklu, tādēļ var kļūt par iemeslu saslimšanai, piemēram, ar izkaisīto sklerozi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas