Bērns nekārto savu istabu? Palīdzi savandīt to vēl vairāk

0 komentāri

Tu laikam gaidi, kad čūskas līdīs no pagultes laukā. Aptuveni ar šādu spārnotu izteicienu uzrunā savu bērnu, kad paver viņa istabas durvis. Uz grīdas nomestas drēbes, skolas soma un sporta nodarbību maiss. Turpat arī pirms vairākām dienām izbērtie lego klucīši, dažas ābolu serdes, un ”pa kluso” par pusdienu naudu nopirktā un izēstā čipsu paka.  Lieki piebilst, ka gulta nav saklāta. Toties pats istabas saimnieks ir ļoti apmierināts un nesaprot, par ko dusmojies.

Pastāv uzskats, ka visas praktiskās lietas bērnam esot jāiemāca līdz 12 gadu vecumam. Vēlāk jau ir pagrūti. Lai arī bērnībā esi rāpojusi pa grīdu kopā ar viņu, vākdama rotaļlietas un stāstīdama, ka lācītis grib mantu kastē pie sava drauga sunīša, citādi viņš raudās, skolas vecumā bērns istabu nekārto un viss… Mammai šajā situācijā ir divas izvēles iespējas kā rīkoties.

Aplūko galeriju un smelies idejas bērnistabas iekārtošanai!

Variants Nr.1 – istabas robežu respekts

Ja tavs bērns ir nolēmis istabu pārvērst par čūskulāju – lai iet! Tā ir viņa izvēle. Bet ar vienu noteikumu – tikai līdz viņa istabas slieksnim. Koplietošanas telpās bērnam ir stingri jāievēro vecāku uzstādītās prasības par kārtību. Ir psihologi, kas uzskata, ka bērna priekšstati par to, kas ir kārtība, ir kardināli pretēji pieaugušo izpratnei.

Variants Nr.2 – pastiprini situāciju

Brīdī, kad abi esat labā noskaņojumā, ieej bērna nekārtīgajā istabā. Ieraugi, ka zemē ir nosviests T krekls, un ierosini, ka varbūt var visas viņa drēbes izmētāt pa grīdu. Kopīgiem spēkiem vēl vairāk palielini nekārtību. Ļoti labi, ja šis process sagādā pozitīvas emocijas, jo tūlīt pēc lielā jampadrača, ierosini atkal palīdzēt. Tikai šoreiz visu sakārtot. Protams, pastāv risks, ka bērns atteiksies, bet tad atstāj viņu  un viņa istabu ar visu nekārtību. Nekādā gadījumā nesāc vākt kopā drēbes un mantas viena pati. Bērnam ir jāsajūt, ka tā ir viņa atbildība, tāpēc agri vai vēlu, bet istabu viņš sakārtos.

Sankcijas nav labākā izvēle

Protams,  var piedraudēt, ka par istabas nesakārtošanu tiks izslēgts dators, atņemts jaunais telefons un tamlīdzīgas lietas. Droši vien, ka tā rezultāts tiks panākts ātrāk. Tomēr šādi panāktā kārtība istabā nedos gandarījumu ne tev, un pašam bērnam vēl mazāk.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas