Aristokrātiskais sprinteris – krievu vējasuns

0 komentāri

Graciozi eleganti, vienlaikus izskatā trausli, bet fiziski spēcīgi un izturīgi – tādi ir vējasuņi, kuri vairāku gadsimtu garumā bijuši vieni no iecienītākajiem medību suņiem dažādu valstu aristokrātu ģimenēs. Latvijā viena no zināmākajām vējasuņu šķirnēm ir krievu kurts jeb krievu vējasuns, tāpēc  iepazīsimies tuvāk ar šo šķirni.

Ar trauslu dvēseli

Kā jau medību suns, arī krievu vējasuns ir ļoti uzticīgs savam saimniekam, taču vienlaikus ieturēts pret svešiniekiem. Suns ir ļoti jūtīgs un maigs – tas arī izpaužas viņa elegantajā eksterjerā. Vējasuns mīl cilvēku sabiedrību, taču nejauksies tiem pa kājām, bet gan mierīgi gulēs kaut kur nomaļus un uzmanīgi vēros, vai nekas neapdraud viņa saimnieku un pārējos ģimenes locekļus. Tomēr vējasunim nepiemīt sargsuņa īpašības, tas arī nebūs pašaizliedzīgs saimnieka aizstāvis uzbrukuma brīdī. Labi sadzīvo ar bērniem, taču neiesaistās rotaļās. Šķirnes pazinēji stāsta, ka vējasuņa psihi ir viegli ievainot, tāpēc vējasuns nepadosies rupjai dresūrai, uzkliedzieniem vai sitieniem. Ja suns ticis aizvainots, viņš vairīsies no kontakta, bieži vien būs iebiedēts un līdz ar to arī bezpalīdzīgs, nespēs sevi aizstāvēt. Trauslā suņa dvēsele tāpēc ir saudzējama un respektējama. Vējasuns labprāt apgūs visas medībām vajadzīgās iemaņas, ja tas notiks rotaļīgi, imitējot medību darbības. Jāņem vērā, ka suns var būt arī spītīgs un nepakļāvīgs, ja vien saimnieks nepratīs atrast īsto pieeju savam mīlulim, būt konsekvents un pacietīgs jau kopš ucēna audzināšanas laika. Taču lutināt un izlaist suni arī neklājas. Jāatceras, ka savulaik vējasuņi kā medību suņi urēti kuplā skaitā, tāpēc suns alkst gan pēc cilvēku, gan citu suņu sabiedrības, lai sajustos kā īstā ģimenē – barā. Ieteicams pat būtu iegādāties vismaz divus vējasuņus, lai tiem būtu pašiem sava sabiedrība. Labi kontaktējas
ar savam raksturam atbilstīgām suņu šķirnēm, taču kaķi ne pārāk patīk, tāpēc ar kaķiem jāsāk iepazīstināt kopš azotnes. Vējasuns nemēdz skaļi riet, ir kluss, savas vēlmes pauž ar izteiksmīgo acu skatienu un ķermeņa valodu. Mūsdienās vējasuni bieži tur kā kompanjonu un medības tam varbūt rādās vienīgi sapņos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Garas pastaigas un mīksta guļvieta

Ja vien suns nav paredzēts izstādēm, tas ir viegli aprūpējams un uzturams. Kā jau pagarāka apmatojuma suņiem, jākopj tā kažoks, dažas reizes nedēļā to izsukājot. Tāpat regulāri būtu jāapgriež spalvu kumšķi ap pirkstu starpām. Svarīgi ir suni pareizi barot, jo tam ir visai jutīgs gremošanas trakts. Tāpat suns var kļūt izvēlīgs, ja to bieži cienās ar našķiem. Neraugoties uz palielo augumu, vējasuns ir viegls, tāpēc tam ikdienā nav nepieciešams liels barības daudzums, it īpaši, ja tas netiek nodarbināts medībās un tam ir mērenas fiziskas aktivitātes. Tomēr jāuzsver, ka labas veselības saglabāšanas nolūkā vējasunim regulāri jāizkustas, jādodas garākās pastaigās un jānododas fiziskām nodarbībām. Sunim ļoti patīk skriet, taču jāuzmanās, lai tam ceļā negadītos kas tāds, ko suns uzskatīs par medījumu un tāpēc aiztrauksies nezināmās tālēs. No veselības problēmām jāmin zarnu samešanās, ja fiziskās aktivitātes seko tūdaļ pēc ēšanas. Novērotas arī kaulu slimības, īpaši uzmanāms mugurkauls. Ieteicams suni nodrošināt ar mīkstāku guļvietu. Dažkārt mēdz būt alerģisks, īpaši jutīgs pret dažādiem insekticīdiem, pretblusu līdzekļiem. Tomēr kopumā krievu vējasuns ir veselīgs, ja tiek atbilstoši aprūpēts un barots.

Plusi

  • Medību suns, kas piemērojies kļūt arī par kompanjonu.
  • Raksturā mierīgs, maz rej, nav agresīvs.
  • Labi satiek ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem.
  • Neprasa īpašu aprūpi.

Mīnusi

  • Vajadzīgas regulāras garas pastaigas.
  • Nebūs sargsuns un neaizstāvēs saimnieku.
  • Jūtīga psihe, var būt spītīgs.
  • Var būt izvēlīgs ēšanas ziņā.
0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas