Apnīk vārīt ievārījumu? Ņem talkā labu šņabi…

0 komentāri

Ja ogu lasīšana, ievārījumu vārīšana un kompota burku sterilizēšana vasarā tev nozīmē sava veida meditāciju – apsveicu! Tev tiešām ir laimējies. Ja iepriekš minētais process tev ir vien obligāts (un vasaras prieku maitājošs ) pasākums, jo… ogas dārzā aiziet bojā, bērniem ziemā būs nepieciešams ievārījums, galu galā – no pašu dārza viss ir labāks nekā veikalā pirktais – izsaku līdzjūtību. Taču, ja nepieciešamais skaits ievārījuma burciņu ir jau sastājušās pagraba plauktā skaistā ierindā, bet ogas kokos un krūmos vēl sauc pēc izmantojuma, ir brīnišķīgs risinājums.

Cerams, ka vilinošais mērķis tev palīdzēs salasīt ogas, aiztecēt uz veikalu pēc cukura un labas kvalitātes degvīna. Turpmākais process jau ir ļoti radošs, kura augļus varēsi pilnvērtīgi baudīt ap Ziemassvētku laiku. Jo nav nekā brīnišķīgāka kā, svinot gada gaišākos svētkus, pie vakariņām saskandināt ar mīļoto mazu “špicglāzīti” pašdarināta ogu uzlējuma. Beigu beigās – arī tu esi pelnījusi kādu prieciņu.

Ogu uzlējumam nepieciešams:

ogas (dažādas: zemenes, ķirši, avenes, upenes, jāņogas, mellenes, dzērvenes utt.; var atsevišķi, var arī miksēt) 1,5 l;
3 l burka;
1 kg cukura;
1 l degvīna

Uzlējuma gatavošanas procesu uzskatāmi varēsi vērot video. Vispirms uzlējums divus mēnešus jāuzglabā tumšā vietā, pēc tam jānokāš un jāsapilda pudelēs. Vispiemērotākais dzēriens  Ziemassvētku vakaram! Vairākas pieredzējušas šīs gardās dziras darinātājas apgalvo, ka ogas, pirms tās tiek aplietas ar degvīnu, ir vērtīgi diennakti paturēt saldētavā, jo sasalušas ogas ir mīkstākas un labāk “atdod” savu garšu un aromātu.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas