Šekspīra pirmizdevums beidzot izstādīts Londonā

0 komentāri
Šekspīra pirmizdevums beidzot izstādīts Londonā
Foto: Samuel John, Flickr

Tev noteikti jāizlasa

Londonā uz dažām dienām atvests rets Šekspīra pirmizdevums – to uzskata par vissvarīgāko grāmatu angļu literatūrā. Pagājušajā gadā to atrada Francijas bibliotēkā. Grāmata tur bija mierīgi nogulējusi divus gadsimtus.

1623. gadā iespiestais sējums satur 36 Šekspīra lugu pirmpublicējumus. Kopumā savas dzīves laikā rakstnieks bija radījis 38 lugas, tādēļ var apgalvot, ka šajā sējumā ir gandrīz visi Šekspīra darbi. 18 no tiem, turklāt, ieskaitot arī Makbetu, šis ir vienīgais pirmizdevums.

Grāmatu veidojuši Šekspīra draugi un teātra kolēģi Džons Hemings un Henrijs Kondels, un tiek uzskatīts, ka Šekspīra daiļrade saglabājusies, tieši pateicoties šim izdevumam.

Pērn vērtīgo sējumu atklāja bibliotēkā nelielā Francijas pilsētiņā Sentomērā netālu no Kalē. Bibliotekāri bija iecerējuši veidot izstādi par vēsturiskajiem sakariem starp šo Francijas reģionu un Lielbritāniju un sev par lielu pārsteigumu atklāja šo vērtīgo sējumu. Grāmata bibliotēkā bija mierīgi nogulējusi 200 gadus.

Šīs nedēļas sākumā Šekspīra pirmizdevumu nogādāja ar vilcienu uz Londonu, uz Globe Theatre telpām, kur to pētīja vēsturnieki, mākslas zinātnieki un mediji. Taču jau nedēļas beigās to atgādās atpakaļ uz Franciju.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas