Sabiedriskas vietas pārņēmuši putnubiedēkļi

0 komentāri
Sabiedriskas vietas pārņēmuši putnubiedēkļi
Foto: Reuters/ Scanpix

Neliels Japānas ciemats atradis veidu, kā kliedēt garlaicību apdzīvotajā vietā, kur pēdējo pārdesmit gadu laikā strauji samazinājies iedzīvotāju skaits. Ciematā it visur izvietoti pašdarināti putnubiedēkļi – tie arī kalpo par kompāniju atlikušajiem iedzīvotājiem.

Nagoro ciemā, kas atrodas Japānas dienvidaustrumos, iedzīvotāju ir krietni mazāk nekā putnubiedēkļu. Tie ”apmetušies” piemājas dārzos, autobusa pieturās, tukšajās ēkās un veikalos, kā arī pašu iedzīvotāju dzīvesvietās, atrodoties līdzās īstajiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

84 gadus vecais Micuhiro Uvagori atceras, ka viņa jaunībā šeit dzīvoja ap 150 cilvēku. Tagad to ir tikai 30.

Kāda ciema iedzīvotāja nolēmusi darīt galu tukšajām ainavām un savām rokām radījusi desmitiem putnubiedēkļu, kas atgādina cilvēkus, tikai – sastingušus savās gaitās. Sākotnēji tie patiešām bija domāti, lai aizbaidītu putnus no augļudārziem, taču viņa nevarēja apstāties, un nu putnubiedēkļu skaits pilsētā pārsniedz 150. 65 gadu vecā sieviete ir jaunākā pilsētas iedzīvotāja un ikrītu apstaigā pilsētu, sveicinoties ar saviem darinājumiem.

Nagoro problēmas atspoguļo visas Japānas problēmu – iedzīvotāju skaitam ir tendence samazināties un tiek lēsts, ka 2060. gadā no pašreizējiem 127 miljoniem iedzīvotāju Japānā būs vien 87 miljoni cilvēku.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas