Rundāles pils aicina piedalīties orientēšanās spēlē

0 komentāri
Rundāles pils aicina piedalīties orientēšanās spēlē
Foto: LETA

No februāra vidus Rundāles pils apmeklētājiem tiek dāvāta iespēja asredzību un attapību apliecināt orientēšanās spēlē, kuras būtība ir vienkārša – kasē saņemto lapu ekskursijas gaitā jāaizpilda, attēlos redzamajiem fragmentiem pierakstot telpas nosaukumu, kurā tie redzami.

Dažu gadu garumā uzsāktais un veiksmīgi attīstītais izglītojošais process ir rosinājis pils apskati pilnveidot un piesaistīt dažādas auditorijas. ”Uzdevums ir pavisam vienkāršs, un šādā veidā mēs vēlamies, lai cilvēki vairāk pievērš uzmanību dažādām detaļām, nevis vienkārši izskrien cauri pilij, kā mēdz darīt daļa apmeklētāju,” stāsta Rundāles pils pārstāvis Kristaps Zēbergs.

Orientēšanās lapā attēlotie fragmenti ir izvēlēti pilnīgi nejauši, taču nākotnē plānots izveidot vairākas tematiskās orientēšanās spēles. Pirmo reizi līdzīga spēle izmēģināta pērngad Dārza svētkos, kur apmeklētāji bija aicināti saņemt orientēšanās lapu, atbildēt uz jautājumiem un atrast dažādus augus dārza bosketos. Spēlē piedalījās ap 100 dalībnieku, un tā guva atsaucību apmeklētāju vidū. Šovasar, jūnija beigās, Dārza svētkos, svinot rožu dārza desmitgadi, ikvienam būs iespēja piedalīties aizraujošā orientēšanās spēlē par rozēm.

Izmantot iespēju piedalīties orientēšanās spēlē parādes zāļu un parādes apartamentu kompleksā aicināts ikviens muzeja apmeklētājs, taču īpaši aicinām to darīt rudens-ziemas sezonā, arī tagad, pavasarī, kad pilī organizēto grupu apmeklējums vēl nav tik liels un ir iespēja ekspozīciju uzmanīgi izpētīt, norāda Rundāles pils pārstāvji.

Orientēšanās spēle pieejama ikvienam apmeklētājam, iegādājoties biļeti muzeja apskatei.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas