Reklāmists Rīgas Ziemassvētku dziesmu salīdzina ar Gangnam Style

4 komentāri

Grupa Bermudu Divstūris, kas sabiedrībā raisa pretrunīgus viedokļus, radīto dziesmu Sniega pika ”atdāvinājusi” Rīgas Tūrisma attīstības birojam (RTAB), kas to pasludinājis par Rīgas Ziemassvētku dziesmu, tiesa, ne oficiālo.

Kamēr interneta komentāros par Rīgas Ziemassvētku dziesmu lasāmi tikpat pretrunīgi viedokļi, cik par pašu mūziķu līdzšinējo daiļradi, dziesmas piemērotību kļūt par Rīgas tēla sastāvdaļu jautājām Rīgas Tūrisma attīstības biroja un reklāmas nozares pārstāvjiem.

”Bermudu Divstūris izveidoja dziesmu, un tālāk viņi dziesmas izmantošanas tiesības nodeva arī mums. Tā ir Ziemassvētku laikā sociāliem tīkliem domāta dziesma, kas tiek pasniegta kā Rīgas Ziemassvētku dziesma”, skaidro RTAB sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua, uzsverot, ka dziesma ”nav gājusi cauri komisijām, kur to kāds būtu apstiprinājis rakstiski kā oficiālo Rīgas Ziemassvētku dziesmu”.

Jau vēstījām, ka dziesmas Sniega pika tapšanā varēja piedalīties ikviens, kļūstot par vārdu līdzautoru. Šādu iespēja izmantoja vairāki simti mājaslapas rigachristmassong.lv apmeklētāju. No radītā un iesūtītā teksta grupa Bermuda Divstūris izveidoja dziesmu latviešu un angļu valodās, un tai tapis arī īpašs videoklips. Grupa sacerēto dziesmu dāvājusi RTAB, lai ar tās palīdzību popularizētu Rīgu gados jaunākai mērķauditorijai Latvijā un ārvalstīs.

RTAB mūziķu akcijā iesaistījušies ar prieku. ”Mēs ļoti labprāt pieņēmām viņu sagatavoto dāvanu,” akcentē A. Blaua.

”Skaidrs, ka tā ir ļoti viegla parotaļāšanās par tēmu Uztaisām smieklīgu video, kur pilnīgi noteikti nav domāts par Rīgu, mērķtiecīgi vai stratēģiski radot stāstu, kas patiešām kaut kādā veidā būtu saistīts ar šo pilsētu. Bet visādi citādi – jauniešu, kas par šādiem Youtube video priecājas, auditoriju šis video var sasniegt,” atzīst reklāmas aģentūras DDB Latvija direktors Andris Rubīns, tomēr viņš ir skeptisks, ar šādu materiālu palīdzību prognozējot tūrismu pieplūdumu Rīgai.

”Labā ziņa – šādi jocīgi eksperimenti ir vērtīga pieredze pilsētai, jo neviens nav teicis, ka nedrīkst eksperimentēt. Patiesībā vajag eksperimentēt, kamēr tas nav kaut kas antisociāls vai pilnībā pretrunā ar pilsētu. Šis nav pieskaitāms pie veiksmīgiem eksperimentiem, bet no otras puses, tikai mēģinot un rotaļājoties, var cerēt, ka kāds no tiem brīnumiem izšaus. Patiesībā arī Gangnam Style, taisot savu mūzikas video, nedomāja par miljardu Youtube skatījumu. Viņi vienkārši labi pavadīja laiku un uztaisīja video, kas viņiem pašiem likās smieklīgs,” vērtē A. Rubīns. ”No šī aspekta es vairāk priecājos par šādiem gadījumiem nekā nosodu. No otras puses, skaidrs, ka profesionāli video ir ārkārtīgi grūti vērtējams, jo mārketinga cilvēki acīmredzami nav blakus stāvējuši,” norāda DDB Latvija vadītājs.

Ja vēl neesi redzējis Sniega pikas video, noskaties to!

4 komentāri

TOP komentāri

 • ihtiandris
  0

  ihtiandris

  pilnībā huijņa, vajag zēniem ārstēties. kaut kāda kakafonija

  25.12.2014 13:18

 • jautājums
  0

  jautājums

  Ja šie čaļi dzied smuku dziesmu, viņi ir Musique, ja stulbu, tad ir Bermudu divstūris?

  20.12.2014 21:10

 • arvis
  0

  arvis

  ja tiešām

  19.12.2014 21:16

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas