Vjetnamieši līksmo ikgadējā bifeļu cīņu festivālā

0 komentāri
Vjetnamieši līksmo ikgadējā bifeļu cīņu festivālā
Foto: EPA/ LETA

Vjetnamā noticis tradicionālais bifeļu cīņas festivāls. Tajā piedalījās 32 divkaujām īpaši mācīti dzīvnieki, bet cīņas vēroja vairāki tūkstoši skatītāju, kuri tic, ka bifeļu cīņas nes labklājību un veiksmi.

Festivālam ir sena vēsture. Tiek uzskatīts, ka to sāka rīkot 18. gadsimtā. Festivāls notiek, lai pateiktos par labiem laikapstākļiem un lūgtu labklājību un laimi. Leģenda vēsta, ka reiz pēc divu bifeļu cīņas pēkšņi piepildījušās lauksaimnieku lūgšanas un pēc ilgstoša sausuma sākušās lietavas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gatavošanās cīņām sākas jau vairākus mēnešus pirms festivāla, kad rūpīgi tiek atlasīti un mācīti četrus līdz piecus gadus veci cīņas bifeļi.

Laiks, kas atvēlēts bifeļu cīņai, netiek ierobežots. Tas atkarīgs no tā, cik spēcīgs ir katrs dzīvnieks. Divkaujas uzvarētājs tiek nākamajā raudā, un tā līdz visbeidzot tiek noskaidrots sacensību uzvarētājs. Jo agresīvāks ir bifelis, jo lielāka sajūsma valda skatītājos.

Uzvarējušā bifeļa saimnieks saņem naudas balvu – aptuveni divus tūkstošus dolāru. Savukārt bifeļi, arī uzvarētājs, pēc sacensībām tiek nokauti un viņu gaļa pārdota. Vjetnamieši uzskata, ka, ēdot svaigu gaļu, tā viņiem dos spēku un nesīs veiksmi.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas