Vjetnamieši līksmo ikgadējā bifeļu cīņu festivālā

0 komentāri

Vjetnamā noticis tradicionālais bifeļu cīņas festivāls. Tajā piedalījās 32 divkaujām īpaši mācīti dzīvnieki, bet cīņas vēroja vairāki tūkstoši skatītāju, kuri tic, ka bifeļu cīņas nes labklājību un veiksmi.

Festivālam ir sena vēsture. Tiek uzskatīts, ka to sāka rīkot 18. gadsimtā. Festivāls notiek, lai pateiktos par labiem laikapstākļiem un lūgtu labklājību un laimi. Leģenda vēsta, ka reiz pēc divu bifeļu cīņas pēkšņi piepildījušās lauksaimnieku lūgšanas un pēc ilgstoša sausuma sākušās lietavas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gatavošanās cīņām sākas jau vairākus mēnešus pirms festivāla, kad rūpīgi tiek atlasīti un mācīti četrus līdz piecus gadus veci cīņas bifeļi.

Laiks, kas atvēlēts bifeļu cīņai, netiek ierobežots. Tas atkarīgs no tā, cik spēcīgs ir katrs dzīvnieks. Divkaujas uzvarētājs tiek nākamajā raudā, un tā līdz visbeidzot tiek noskaidrots sacensību uzvarētājs. Jo agresīvāks ir bifelis, jo lielāka sajūsma valda skatītājos.

Uzvarējušā bifeļa saimnieks saņem naudas balvu – aptuveni divus tūkstošus dolāru. Savukārt bifeļi, arī uzvarētājs, pēc sacensībām tiek nokauti un viņu gaļa pārdota. Vjetnamieši uzskata, ka, ēdot svaigu gaļu, tā viņiem dos spēku un nesīs veiksmi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas