Viss par sānsoļiem – cēloņi, motīvi un kā sadzīvot ar sekām

0 komentāri
Viss par sānsoļiem – cēloņi, motīvi un kā sadzīvot ar sekām
Foto: PoYang, Flickr.com

Sendienās pēc neuzticības gandrīz vienmēr sekoja laulības šķiršana vai pāra attiecību iziršana. Šodien gan sievietes, gan vīrieši labāk izprot, kādēļ partneris kļūst neuzticīgs, ko darīt, lai to nepieļautu, un kā sadziedēt neuzticības cirstās brūces.

Speciālisti noskaidrojuši, ka iekrist uz sānsoļiem daudz lielākas iespējas ir tiem, kuriem ir laba izglītība, kuri strādā labi atalgotā darbā, un tie, kuri parasti ierosina seksu. Potenciālo laulības vai attiecību pārkāpēju sarakstā iekļaujas arī tie, kuri piedzīvojuši smagu krīzi, no kuras vēl nav atkopušies, un cilvēki, kas bieži viļas apkārtējos, uzskatot, ka viņiem nepārtraukti tiek darīts pāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā apgalvo Čikāgas Ziemeļrietumu universitātes medicīnas skolas seksuālās un ģimenes terapijas programmas direktors, doktors Karens Donahjū, patiesībā slepenai mīlas dēkai pakļaujas daudz vairāk cilvēku, nekā varētu iedomāties. Pētījumos pierādīts, ka neuzticīgo skaits vienmēr ir pastāvīgs – laulības pārkāpšanā iesaistījušiem 10% sieviešu un 20% vīriešu atzīstas (pārējie neatzīstas). Citā pētījumā noskaidrots, ka laulātais tiek krāps katrā sestajā ģimenē.

Kas ir neuzticība?

Mūsdienās neuzticība automātiski nepieliek punktu laulībai. Tagad aizvien vairāk pāru neuzticību uzlūko par laulības sarežģījumu simptomu, nevis par cēloni. Pāri ir iemācījušies pēc neuzticības sākt attiecības no jauna, un laulība pēc mīlas dēkas var pat uzlaboties. Psihologi apgalvo, ka neuzticība var piespiest laulātos ”strādāt” un padarīt attiecības labākas nekā pirms neuzticības, raksta portāls medicina.lv.

Interesanti, ka neuzticības priekšnosacījums ne vienmēr sarežģījumi laulībā. Daudzas dēkas sākas pavisam nevainīgi un gadās cilvēkiem, kuri pat nedomā krāpt partneri. Psihoterapeiti zina stāstīt, ka daudzi laulātie piedzīvojuši dēkas, kaut arī savu laulības dzīvi neuzskata par sliktu vai neizdevušos.

Līdzsvara zudums un sarežģījumi

Eksperti uzskata, ka ir skaidri redzama saistība starp partnera neuzticību un dzīves sarežģījumiem. Kaut kas jūs izsitis no līdzsvara? Tie varētu būt sarežģījumi darbā vai personiski sarežģījumi, piemēram, ģimenes locekļa nāve. Šoks var izraisīt agresiju, dusmas, apātiju vai garlaicību, kas varētu būt par iemeslu slepenas dēkas uzsākšanai.

Apķērība motīvu izdomā

Kā jūs domājat – vai jums ir iemesls būt neuzticīgam? Cilvēki ir apbrīnojami apķērīgi, izdomājot neuzticības attaisnojumus. Visbiežāk tiek minēts šāds arguments ”mana sieva/vīrs mani nesaprot”, bet viltīgākie min, ka ”partneris to nezina, un tas viņu nemaz nesatrauks” vai arī ”tā dara visi”. Dažkārt motīvi ir vienkārši, bet citreiz aiz tiem slēpjas dziļāki cēloņi, piemēram, ja vīrs saka, ka krāpj sievu tādēļ, ka viņa to nesaprot, tad sieva varbūt neapmierina viņa emocionālās vajadzības, raksta medicina.lv.

Arī sievietes “laiž pa kreisi”

Psihoterapeiti konstatējuši, ka aizvien biežāk sānsoļus sper arī sievietes. Jo vairāk sievietes strādā un jo vairāk rodas iespēja doties komandējumos, jo biežāk tiek pieļauta neuzticība. Aprēķināts, ka pirms 20-30 gadiem iespēju bija daudz mazāk.

Vismazāk neuzticība draud tiem, kas nav tikai labi laulātie, bet arī lieliski partneri un tā saucamie dvēseļu radinieki, kas spēj izrunāties par problēmām, uzreiz nenosodot partneri.

Kā dzīvot tālāk?

Ja attiecībās gadījies solis pa kreisi, speciālisti iesaka notikušo izvērtēt ar skaidru galvu, nesasteidzot problēmu, un neļaut tai attīstīties tālāk.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas