Viss, ko tu gribēji zināt par pelmeņiem, bet baidījies pajautāt!

1 komentārs

2. Pelmenim ir radinieki – tuvi un tāli

2/5

Pelmenis – ko tas nozīmē?

Foto: Flickr.com

Foto: Flickr.com

Tiek uzskatīts, ka vārds pelmenis aizgūts no kādas no somugru valodām, kas nozīmē – maizes auss. Šis vārds krievu valodā ienācis 18. gs. – laikā, kad krievu armija konvojējusi katordzniekus uz Sibīrijas attāliem rajoniem un tur viņiem bijusi iespēja iepazīties ar vietējo tautu kultūru, paražām un virtuvi. Tā nu pelmenis esot sekmīgi iegājis krievu valodā. Par labu šai teorijai runā arī fakts, ka krievu virtuvē pastāv jēdziens – Sibīrijas pelmeņi.

2. Pelmenim ir radinieki – tuvi un tāli

2/5
1 komentārs

TOP komentāri

  • zemgalis
    0

    zemgalis

    Ja kas, viens no zemgaļu nacionālajiem ēdieniem ir virtenis. Būtībā tāds pats kā pelmenis, tikai vismaz trīs reizes lielāks un tiek pildīts ar tādu pildījumu, kā speķa pīrādziņos. Met vārošā ūdenī, gatavs ir tad, kad uzpeld. Ēd ar krējumu, buljonu piedzer.

    26.02.2015 21:54

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas