Video: Uz operas skatuves kāpj dziedošs robotiņš

0 komentāri

Berlīnes operā parādījusies jauna zvaigzne. Neliels robots astoņgadīga bērna augumā spēlē galveno lomu izrādē, kurā tas mācās sajust cilvēciskas emocijas.

Nelielā izmēra robotiņš, ko ir radījuši Humbolda Universitātes zinātnieki un kam dots vārds Mions, spēlē uzvedumā Mana kvadrātdāma. Ideja par šādas operas radīšanu pieder starptautiskam mākslinieku kolektīvam. Viens no māksliniekiem reiz esot ievērojis skatītāju reakciju, kad viņi vēroja futbola maču starp robotiem. Līdzjutēji esot bijuši sajūsmā un robotus skatījuši kā emocionālas būtnes. nevis kā vienkārši mehāniskas ierīces, skaidro apvienības vadītāja Johanna Freiburga.

”Robots ļauj mums paraudzīties pašiem uz sevis un pajautāt, kas mūs padara par cilvēkiem, kas mūs atšķir no mašīnām un priekšmetiem. Visbūtiskākā ir līdzjūtība un spēja just,” skaidro Freiburga.

Kā robotiņš uzvedas uz operas skatuves, skaties šajā video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas